Alibaba Files Patent na system Blockchain umożliwia „interwencję administracyjną”

Aktualności Bitcoin Blockchain Ethereum Ze świata
Alibaba Files Patent na system Blockchain, który umożliwia "interwencję administracyjną"

Alibaba Files Patent na system Blockchain, który umożliwia „interwencję administracyjną”

Chiński konglomerat handlu elektronicznego Alibaba złożył zgłoszenie patentowe w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) dla systemu opartego na blockchain, który pozwala administratorowi strony trzeciej na interweniowanie w inteligentny kontrakt w przypadku nielegalnych działań. USPTO opublikowało zgłoszenie patentowe 4 października.

Inteligentna umowa to protokół komputerowy przeznaczony do cyfrowego weryfikowania lub egzekwowania negocjacji lub wykonywania umowy. Inteligentne kontrakty są samowykonalne, a warunki umowy między stronami są bezpośrednio zapisywane w liniach kodu.

Dokument patentowy, który został pierwotnie złożony w marcu, opisuje metodę transakcji opartą na blockchain, która umożliwia upoważnionym stronom zamrożenie lub zatrzymanie kont użytkowników powiązanych z nielegalnymi transakcjami lub interwencję w sieci blockchain.

Autorzy dokumentu podkreślają, że choć technologia blockchain ma wiele zalet, takich jak otwartość, niezmienność i decentralizacja, nadal nie zapewnia warunków stosowanych w konkretnych przypadkach w rzeczywistym środowisku. Patent wyjaśnia:

„W rzeczywistości jednak istnieje typ interwencji administracyjnych w kategorii transakcji specjalnych. Na przykład, gdy użytkownik wykonuje nielegalne działania, można wykonać nakaz sądowy, aby zablokować konto użytkownika. Jednak operacja ta jest niezgodna z inteligentnymi umowami w istniejących blokach i nie może być przeprowadzona. ”

Patent dąży do opracowania systemu skutecznego nadzoru administracyjnego wszystkich kont w sieci blockchain, chociaż zakres nadzoru będzie ograniczony, co oznacza, że ​​nie ograniczy normalnych transakcji w sieci blockchain. „Rachunek emisyjny zarejestrowany w różnych przykładach wykonania może być kontem będącym własnością agencji rządowej lub instytucji zaufania” – czytamy w patencie. Dalej stwierdza:

„[…] po otrzymaniu instrukcji operacyjnej wysłanej z wyznaczonego konta, węzeł w sieci blockchain może wywołać odpowiednią umowę inteligentną podczas ustalania, że ​​instrukcja operacyjna jest wydana legalnie, aby wykonać odpowiednie operacje na koncie odpowiadającym do informacje o koncie, które osiągają cel nadzoru nad kontami w blockchain i rozwiązują problem przetwarzania specjalnych transakcji, takich jak interwencja administracyjna w blockchain. ”

W łańcuchu blokowym Ethereum mogą być wydawane kontrakty do uaktualnienia, w których logika i dane są rozdzielane na różne umowy. Jeden zadzwoni do drugiego za pomocą polecenia i umowy z pełnomocnikiem, dając deweloperom kontrolę nad umową po jej wydaniu.

Jednak kontrakty, które można modernizować, są znacznie bardziej złożone niż zwykle inteligentne kontrakty, co może uczynić je bardziej podatnymi na błędy. Nowa technologia Alibaba rzekomo zwiększyłaby możliwości administratorów w całej sieci, a także uprościła zmianę inteligentnego kontraktu

Oficjalne sprostowanie. Infocoinpolska.pl nie popiera żadnej treści ani produktu na tej stronie. Chociaż staramy się dostarczyć wszystkie ważne informacje, które możemy uzyskać, czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z firmą i ponosić pełną odpowiedzialność za swoje decyzje. Artykuł ten nie może być uważany za poradę inwestycyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *