BMW „pracuje z” inną firmą Blockchain, tym razem do śledzenia Cobalt, Report Says

Aktualności Blockchain
BMW "pracuje z" inną firmą Blockchain, tym razem do śledzenia Cobalt, Report Says

Niemiecki producent samochodów BMW rzekomo zakończył drugą współpracę z startupem Blockchain, tym razem w celu pozyskania etycznego kobaltu dla swoich produktów, informuje agencja Reuters 5 marca, powołując się na prezesa startupu.

Zaledwie tydzień po tym, jak gigant motoryzacyjny zaprezentował umowę z chińską firmą dostawczą Vchhain z Blockchain, Douglas Johnson-Poensgen, CEO mało znanego brytyjskiego startupu Circulor, powiedział Reuterowi, że współpracują z BMW w celu śledzenia tak zwanego „czystego” kobaltu dostawy w celu zapewnienia ich etycznego pochodzenia.

Kobalt pochodzi w przeważającej części z rozdartej wojną Demokratycznej Republiki Konga, gdzie według doniesień Reuters, niektóre materiały informują o wykorzystywaniu pracy dzieci i nieformalnych ustawach znanych jako kopalnie „rzemieślnicze”.

Technologia Blockchain, mówi CEO Circulor, jest biletem auta motoryzacyjnego do zapewnienia zrównoważonego łańcucha dostaw.

„Uważamy, że sens ekonomiczny należy zacząć od źródeł, które nie stanowią problemu” – powiedział Reuterowi Johnson-Poensgen.

„Gdy system zostanie sprawdzony i działa na dużą skalę, można zająć się trudniejszymi przypadkami, takimi jak kopalnie rzemieślnicze”.

Niemal nie pojawiły się żadne dalsze informacje dotyczące Circulor lub rzekomego partnerstwa, które musi oficjalnie potwierdzić BMW. Ponadto wydaje się, że Circulor nie ma oficjalnej strony internetowej, a zarejestrowana w Londynie i zarejestrowana jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w listopadzie 2017 r. Ich jedyne publicznie dostępne informacje.

Najnowsza zmiana kontynuuje trend w branży motoryzacyjnej, w szczególności w Niemczech, koncentrując się na wykorzystaniu Blockchain do wspierania innowacji i obniżania kosztów.

5 marca Cointelegraph poinformował, że właściciel Mercedesa Daimler uruchomił zupełnie nową krypto walutę. Ta waluta, znana jako MobiCoin, ma na celu nagradzanie kierowców za bezpieczną i ekologiczną jazdę, a obecnie jest w trzymiesięcznej fazie testowej z 500 właścicielami samochodów.

Pod koniec lutego Cointelegraph poinformował, że Porsche z powodzeniem wdrożyło i przetestowało technologię Blockchain we współpracy z berlińskim startupem XAIN.

Oficjalne sprostowanie. Infocoinpolska.pl nie popiera żadnej treści ani produktu na tej stronie. Chociaż staramy się dostarczyć wszystkie ważne informacje, które możemy uzyskać, czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z firmą i ponosić pełną odpowiedzialność za swoje decyzje. Artykuł ten nie może być uważany za poradę inwestycyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *