Huawei udostępnia portfel bitcoin w App Store, wstępnie zainstalowany na wszystkich nowych smartfonach

Aktualności Blockchain ICO Ze świata
Huawei udostępnia portfel bitcoin w App Store, wstępnie zainstalowany na wszystkich nowych smartfonach

Huawei udostępnia portfel bitcoin w App Store, wstępnie zainstalowany na wszystkich nowych smartfonach

Huawei Technologies Co., chińska firma zajmująca się wielonarodową technologią komunikacyjną, ogłosiła, że ​​użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli pobrać portfele Bitcoin (BTC) na nowych urządzeniach Huawei od piątku, Bloomberg poinformował 10 maja.

Huawei wydaje portfel Bitcoin BTC.com w swoim sklepie AppGallery, który zostanie zainstalowany na wszystkich nowych smartfonach Huawei, według Alejandro de la Torre, wiceprezesa ds. Operacji biznesowych na BTC.com. Będzie to podobno pierwsza aplikacja do cyfrowej waluty oferowana na urządzeniach Huawei.

Dostęp do aplikacji takich jak BTC.com jest ograniczony w Chinach, ponieważ rząd blokuje sklep Google Play Androida i niektóre części Apple App Store. Podczas gdy chińskie władze zamykają giełdy kryptowalut i zakazują wstępnych ofert monet, ludzie mogą nadal posiadać kryptowaluty. De la Torre powiedział Bloomberg:

„To dobra okazja, aby wejść na chiński rynek. Korzystanie z płatności bezgotówkowych za pomocą aplikacji jest bardzo duże i brakuje tradycyjnego systemu bankowego, więc istnieje dobry przypadek, aby opłaty kryptograficzne rosły w nim „.

W marcu poinformowano, że Huawei planuje opracować smartfon, który będzie obsługiwał aplikacje zdecentralizowane (DApp) działające w technologii blockchain. W ubiegłym roku Huawei sprzedał 90,9 mln sztuk na chińskim rynku, na którym posiada dominujący udział w rynku wynoszący 20,4 proc. Globalny udział Huawei w rynku wyniósł 11,8 procent w pierwszym kwartale 2018 roku. Jaime Gonzalo, wiceprezes ds. Usług mobilnych Huawei powiedział w oświadczeniu:

„Z naszej wiodącej pozycji w Chinach, czubka włóczni mobilnych płatności, spodziewamy się, że w niedalekiej przyszłości nastąpi ogromny wzrost przyzwyczajeń związanych z przyjmowaniem kryptowalut.”

W zeszłym miesiącu Huawei ogłosił wprowadzenie platformy typu Blockchain-as-a-Service (BaaS), która koncentruje się na rozwoju inteligentnych umów, „wysokowydajnej, wysoce bezpiecznej i blokowanej platformie technologicznej dla przedsiębiorstw i deweloperów”.

Tymczasem Chiny planują wydanie ogólnokrajowych standardów blockchain do końca 2019 roku. Dedykowana grupa robocza podobno już rozpoczęła prace nad projektem.

Oficjalne sprostowanie. Infocoinpolska.pl nie popiera żadnej treści ani produktu na tej stronie. Chociaż staramy się dostarczyć wszystkie ważne informacje, które możemy uzyskać, czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z firmą i ponosić pełną odpowiedzialność za swoje decyzje. Artykuł ten nie może być uważany za poradę inwestycyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *