Korea Północna rzekomo poparto dwoma oszustwami kryptowalutowymi w tym roku

Aktualności Bitcoin Blockchain Giełdy Ze świata
Korea Północna rzekomo poparto dwoma oszustwami kryptowalutowymi w tym roku

Według nowego raportu amerykańskiej firmy nagraniowej Recorded Future, opublikowanej 25 października, rząd Korei Północnej sponsorował co najmniej dwie pozorowane monety.

W raporcie zatytułowanym „Zmiana wzorców w użytkowaniu Internetu ujawnia się adaptowalna i innowacyjna elita rządząca Koreą Północną”, zespół badawczy „Recorded Future”, Insikt Group, wspomina o dwóch domniemanych oszustwach altowych powiązanych z Koreą Północną.

Pierwsza piracka moneta rzekomo poparta przez Koreę Północną nazywa się monetą międzygwiezdną i została znaleziona przez Grupę Insikt w czerwcu 2018 roku. Moneta podobno była przemianowana wiele razy, pod różnymi nazwami, takimi jak HOLD, HUZU lub Stellar. Tego drugiego nie należy mylić z tokenem XLM .

Zgodnie z raportem, moneta HOLD została wymieniona i usunięta z serii giełd kryptograficznych, w końcu oszukała inwestorów w planach oszustw.

Druga moneta oszustwa nazwana monetą Marine Chain została wykryta na „kilku forach Bitcoin” w sierpniu 2018 roku. Moneta, która rzekomo umożliwiła tokenizację statków morskich dla wielu użytkowników i właścicieli, została uznana za oszustwo przez państwo Ontario, Kanada .

Wielu użytkowników skarżyło się na utratę dziesiątek tysięcy dolarów i oszustw na stronie internetowej, która była hostowana na czterech różnych adresach IP od momentu rejestracji. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że strona marine-chain.io była bliskie lustrzanym odbiciem innej strony armerner.io:

April 2018 screenshots of marine-chain[.]io and shipowner[.]io. Source: Recorded Ruture

Kwiecień 2018 zrzuty ekranu łańcucha morskiego [.] Io armatora [.] Io. Źródło: Recorded Ruture

W poprzednich badaniach, grupa Insikt odkryła, że ​​przywódcy północnokoreańscy wydobywali Bitcoin ( BTC ) i zorientowaną na prywatność altówkę Monero (XMR), podczas gdy w ograniczonej lub „względnie małej skali”.

Wcześniej w tym roku firma Recorded Future opublikowała raport badający potencjalne powiązania głównych włamań do kryptowalut giełdowych z powiązaną z Koreą Północną grupą Lazarus. Insikt zwrócił uwagę na potencjalny udział grupy w ataku na giełdę kryptowalutów Bithumb w Korei Południowej , po wcześniejszych oskarżeniach o włamanie na giełdę Youbit.

W ubiegłym tygodniu Cointelegraph poinformował, że Lazarus ukradł 571 milionów dolarów w kryptowalutach od początku 2017 r. Według firmy cyber-przestępczości Group-IB, całkowita kwota skradziona z internetowych giełd kryptograficznych w badanym okresie między 2017 r. A 2018 r. Wyniosła 882 mln USD.

Oficjalne sprostowanie. Infocoinpolska.pl nie popiera żadnej treści ani produktu na tej stronie. Chociaż staramy się dostarczyć wszystkie ważne informacje, które możemy uzyskać, czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z firmą i ponosić pełną odpowiedzialność za swoje decyzje. Artykuł ten nie może być uważany za poradę inwestycyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *