Szefowie Bitmain, Binance i innych biznesmenów krypto-powiązanych wśród najbogatszych Chińczyków

Aktualności Bitcoin Blockchain Ze świata
Szefowie Bitmain, Binance i innych biznesmenów krypto-powiązanych wśród najbogatszych Chińczyków

Rozwój technologii blockchain i kryptowalut uczynił wiele osób bogatymi, ale najmądrzejsi przedsiębiorcy na świecie zaczynają falować wśród najbogatszych umysłów biznesu konwencjonalnego na świecie.

Instytut Hurun wydał 10 października swoją coroczną listę bogatą w Chiny . W zestawieniu 1893 osób znajduje się 14 osób, które dokonały fortuny z transakcji kryptowalutowych i związanych z blockchainem.

Według listy Hurun , 14 nowych nazw na liście z przestrzeni blockchain sprawia, że ​​branża najszybciej rozwija się pod względem przedstawicieli z jednej konkretnej branży.

Crypto People in the China's Hurun Rich List

Bitmain dominuje

Nic dziwnego, że globalny gigant kryptograficzny Bitmain i jego dyrektorzy przewodzą paczce w swojej branży, biorąc pod uwagę błyskawiczny wzrost wartości chińskiej firmy. Od momentu powstania w 2013 roku firma stała się największym producentem sprzętu górniczego do krypto-walutowego na świecie.

Na czele listy przedsiębiorców kryptograficznych stoi Micree Zhan Ketuan , współzałożyciel firmy Bitmain , której majątek szacuje się na 29,5 miliarda juanów (4,3 miliarda dolarów). Jest jedynym krypto-miliarderem w pierwszej setce listy Hurun Rich.

Za nim jest współzałożyciel Bitmain Wu Jihan, który ma wartość 16,5 miliardów juanów (2,4 miliarda dolarów), przybywając na 204 na prestiżową listę. Trzeci współzałożyciel Bitmain , Zhaofeng Zhao , a także wiceprezes Bitmain Yuesheng Ge , oraz udziałowiec Yishuo Hu są również wymienieni na liście.

Sukces firmy w ciągu ostatnich kilku lat był zdumiewający, ale spotkała go również trwoga ze strony szerszej społeczności kryptowalut.

Bitmain został uderzony krytyką za jego uścisk w sferze górnictwa bitcoinów, a także za agresywną taktykę, jeśli chodzi o uruchamianie nowego sprzętu górniczego ASIC . Takie osoby, jak Siacoin i Monero, podjęły aktywne działania, aby protokoły górnictwa były odporne na ASIC.

To nie powstrzymało firmy przed posunięciem naprzód w tym, co było bardzo lukratywnym przedsięwzięciem. W pierwszym kwartale 2018 r. Bitmain podobno zarobił ponad 1 mld USD zysku . W lipcu 2018 r . Firma została oficjalnie wyceniona na 12 miliardów dolarów po serii B finansowania.

Największym tematem rozmów w 2018 r. Wokół Bitmain były raporty w czerwcu o potencjalnym uruchomieniu planowanej pierwszej oferty publicznej (IPO) na giełdzie w Hongkongu, zaplanowanej na wrzesień. Wynika to głównie z komentarzy Wu , który zasugerował możliwość IPO. Analitycy inwestycyjni spekulowali, że firma może zebrać od 3 do 18 miliardów dolarów.

W związku z planami wprowadzenia IPO w sferze publicznej, wiele spółek, w tym Softbank, Temasek , Tencent i DST Global , które zostały powiązane z aukcją, dystansowało się od ruchu .

Mimo to, Bitmain złożył wniosek o dopuszczenie do obrotu na giełdzie w Hongkongu pod koniec września , dzięki czemu IPO jest o krok bliżej życia.

Podczas gdy Bitmain stał się powszechnie znaną marką w świecie kryptografii, ludzie, którzy założyli swoich konkurentów, Canaan Creative i Ebang International Holdings, należą również do najbogatszych w Chinach, a mianowicie założyciel Kanaan Zhang Nangeng i Hu Dong z Ebang .

Firmy te również planują wprowadzenie IPO do końca 2018 roku.

Założyciel największej na świecie giełdy, którą Binance rozpoznał

Sukces Binance , który stał się największą giełdą kryptowalut pod względem obrotów w ciągu dwóch ostatnich lat jej istnienia, uczynił Changpeng „CZ” Zhao trzecim najbogatszym ze społeczności kryptograficznej o szacowanej wartości 15 miliardów juanów (2,1 miliarda dolarów) .

Sukces jego firmy jest oszałamiający, biorąc pod uwagę, że został on uruchomiony w lipcu 2017 r. Dzięki pierwszej ofercie monet ( ICO ), która wyniosła 15 milionów dolarów. Platforma umożliwia użytkownikom handlowanie kryptowalutami z różnymi altcoinami, a także platformą rodzimych monet BNB.

Firma utworzyła także rachunek bankowy na Malcie , w nadziei, że w przyszłości będzie mógł wpłacać depozyty gotówkowe w walucie, wypłaty i handel Binance.

Inne ważne inkluzje

Po CZ są inni założyciele giełdy crypto Xu Mingxing (1,4 miliarda dolarów) , którzy założyli OKCoin i Li Lin (1 miliard dolarów) , człowiek odpowiedzialny za uruchomienie Huobi .

Znany inwestor Bitcoin Li Xiaolai również znajduje się na liście z szacunkowym majątkiem osobistym w wysokości 7 miliardów juanów (1 miliard dolarów).

Przedsiębiorca mógł zainwestować fortunę w projekty oparte na blockchain i ICO, ale teraz zdystansował się od branży.

Na początku października Li ogłosił, że nie będzie już inwestować w projekty blockchain w najbliższej przyszłości. Głównym powodem jego decyzji jest niezliczona liczba projektów, które twierdzą, że mają wsparcie doradcy lub inwestora.

Czy lista będzie nadal rosła?

W ciągu ostatnich dwóch lat widzieliśmy wiele największych umysłów ze świata blockchain i krypto świata wśród elity w świecie biznesu, technologii i finansów.

Forbes, który jest znany ze swojej dorocznej bogatej listy, zebrał nawet listę najbogatszych w branży kryptograficznej .

Co więcej, 40 osób z listy Fortune 40 ma cztery najjaśniejsze umysły w kryptografii , które miały duży wpływ na rozwój technologii blockchain i kryptowalut. Podążając śladami Forbesa, Fortune ma również swoje własne 40 do 40 w krypto .

Lista Hurun, zawierająca wiele osób z blockchain i przestrzeni kryptograficznej, jest najnowszym potwierdzeniem wpływu, jaki sektor wywiera na cały świat.

Bogata lista Chin wymaga od osób posiadania wartości co najmniej 290 milionów USD, co stanowi istotny punkt wyjścia dla osób, które chcą sporządzić listę.

Biorąc pod uwagę krótki czas od powstania Bitcoin i ciągły rozwój nowej technologii w kosmosie, osiągnięcia ludzi w sferze kryptograficznej i ich rozpoznanie wśród światowych liderów w różnych branżach dobrze wróżą przyszłości krypto.

Jak zasugerował Anthony Pompliano w swoim biuletynie „Off The Chain”, innowatorzy w blockchain i Crypto Space mogliby znaleźć się na tych listach bardziej wyraźnie, jak miało to miejsce w czasach komercjalizacji Internetu :

„Najbogatsi ludzie na świecie dzisiaj zbudowali swoje fortuny na zapleczu Internetu. Nie zdziwiłbym się, gdyby najbogatsi ludzie jutra zbudowali swoje fortuny na krypcie. Nagroda za tworzenie wartości w zdecentralizowanym, globalnym świecie jest większa, szybsza i wiąże się z większą odpowiedzialnością niż kiedykolwiek wcześniej. „

Oficjalne sprostowanie. Infocoinpolska.pl nie popiera żadnej treści ani produktu na tej stronie. Chociaż staramy się dostarczyć wszystkie ważne informacje, które możemy uzyskać, czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z firmą i ponosić pełną odpowiedzialność za swoje decyzje. Artykuł ten nie może być uważany za poradę inwestycyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *