UE zatwierdza prawodawstwo AML Celowanie Anonimowość na rynku Crypto, raport o lokalnych źródłach

Aktualności Blockchain ICO Ze świata
UE zatwierdza prawodawstwo AML Celowanie Anonimowość na rynku Crypto, raport o lokalnych źródłach

UE zatwierdza prawodawstwo AML Celowanie Anonimowość na rynku Crypto, raport o lokalnych źródłach

Unia Europejska zatwierdziła dzisiaj nowe prawodawstwo w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), częściowo ukierunkowane na krypto walutę dzisiaj, 14 maja, lokalne raporty informacyjne.

Według hiszpańskiej gazety La Vanguardia, dziś 28-osobowy blok oficjalnie ratyfikował nowe prawodawstwo, które Parlament Europejski zatwierdził w zeszłym miesiącu. Nowe przepisy zostaną najprawdopodobniej opublikowane w Dzienniku Urzędowym UE, a państwa członkowskie będą miały 18 miesięcy na przeniesienie ich do ustawodawstwa krajowego.

Władze celują szczególnie w anonimowość w wykorzystywaniu kryptowalut, takich jak Bitcoin, wraz z wykorzystaniem produktów bankowości konsumenckiej, takich jak karty przedpłacone.

Po wejściu w życie podmioty takie jak giełdy kryptowalut będą musiały przestrzegać wytycznych AML, które prawdopodobnie obejmą pełną weryfikację klienta, zgodnie z treścią pakietu przyjętego w kwietniu.

Cointelegraph poinformował w momencie zatwierdzenia przez Parlament, że „zagrożenia dla naszych obywateli i sektora finansowego” stanowią główny bodziec stojącego za zdecydowanym poparciem dla przepisów.

„Przepisy te pomagają rozwiązać zagrożenia dla naszych obywateli i sektora finansowego, umożliwiając lepszy dostęp do informacji o osobach stojących za firmami oraz poprzez zaostrzenie zasad dotyczących walut wirtualnych i anonimowych kart przedpłaconych”, powiedział w swoim komunikacie prasowym poseł Krišjānis Kariņš.

Wprawdzie wpływ na sferę krypto-walutową w krajach regulowanych statutami UE stanie się jasny później, ale w zeszłym tygodniu dwie giełdy same lobbowały, aby regulacje stały się bardziej zamknięte.

Eric Demuth, prezes austriackiej platformy BitPanda, powiedział, że sformalizowanie tak dużej części przemysłu, jak to tylko możliwe, pozwoliłoby operatorom „wiedzieć, gdzie stoją”.

Oficjalne sprostowanie. Infocoinpolska.pl nie popiera żadnej treści ani produktu na tej stronie. Chociaż staramy się dostarczyć wszystkie ważne informacje, które możemy uzyskać, czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z firmą i ponosić pełną odpowiedzialność za swoje decyzje. Artykuł ten nie może być uważany za poradę inwestycyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *