Warren Buffett’s Holding inwestuje 600 mln USD w firmy Fintech skoncentrowane na rynkach wschodzących bitcoin

Aktualności Bitcoin Blockchain Ze świata
Warren Buffett's Holding inwestuje 600 mln USD w firmy Fintech skoncentrowane na rynkach wschodzących

Wielonarodowy konglomerat holdingowy Berkshire Hathaway – zrzeszony krytyk krypto-krytyk Warren Buffett jako prezes i prezes zarządu – zainwestował około 600 milionów dolarów w dwie firmy płatnicze fintech koncentrujące się na rynkach wschodzących bitcoin – poinformował dziennik Wall Street Journal (WSJ) 29 października.

Obie inwestycje zostały zainicjowane przez jednego z dwóch menedżerów portfela Berkshire, Todd Combs. W sierpniu Berkshire ma kupić około 300 milionów dolarów udziałów w macierzystej spółce Paytm, największej indyjskiej usłudze płatności mobilnych.

Druga inwestycja została zrealizowana właśnie w tym tygodniu, poprzez zakup udziałów w pierwszej ofercie publicznej (IPO) dla brazylijskiego procesora płatności StoneCo, czwartego pod względem wielkości rynku w kraju.

WSJ podkreśla, że ​​obie decyzje stanowią coś w rodzaju odejścia dla Berkshire, który ma wartość 711 932 miliardów dolarów zarządzanych aktywów od 2018 r. I jest najlepiej znany ze swoich inwestycji w firmy typu „blue chip”, takie jak Coca-Cola i przejęcia przedsiębiorstw użyteczności publicznej oraz firmy ubezpieczeniowe.

Buffett w przeszłości powiedział, że inwestycje technologiczne wykraczają poza jego obszar specjalizacji, zauważa WSJ.

Ta technika nie znajduje się w „kręgu kompetencji” Buffetta, który został potwierdzony na wiosnę przez profesora Chameta Palihapitiya, profesora Buffeta, który zajął się jego ikoną, za swoją zjadliwą postawę anty-krypto.

Combs, wraz z drugim menedżerem portfela Berkshire Tedem Weschlerem, są jednak uważane za „poszerzające sieć” konglomeratu: jednak, jak podkreśla WSJ, zarówno Stone, jak i Paytm są uznawane za firmy o ugruntowanej pozycji, które dominują na swoich rynkach lokalnych i działają w ściśle regulowane branże.

WSJ twierdzi, że poparcie Berkshire jest oznaką „dojrzałości” sektora fintech, który w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2018 r. Zebrał prawie 35 miliardów dolarów kapitału venture.

Posunięcie Berkshire, aby umieścić główny kapitał w dwóch firmach fintech, które celują na rynki wschodzące, niespokojnie z pozycją wokalną Buffetta, który stał się znany w kręgach fintechowych i kryptograficznych, zarzucając Bitcoinowi ( BTC ), że jest „kwadratem szczurzej trucizny”. powtarzające się stwierdzenia, że ​​Bitcoin nie jest ani walutą , ani sposobem inwestowania . W październiku 2017 roku Buffet przewidział, że Bitcoin wszedł na „terytorium bąbelków” i został ustawiony na „implodować”.

Indie dostrzegły gwałtowny popyt na kryptowaluty w okresie zawirowań gospodarczych, które nastąpiły po śmiałej – i wciąż bardzo kontrowersyjnej – polityce premiera pod koniec 2016 r. Popularność Crypto trwała do 2017 r., Wywołując kontrowersyjne represje anty-krypto z centralnego banku kraju (RBI ) w kwietniu, co wywołało petycje zarówno publiczne, jak i branżowe .

Ponieważ ostateczny werdykt w sprawie zakazu RBI nadal jest wielokrotnie zawieszany , sądownictwo rzuciło teraz piłkę z powrotem w sądzie wykonawczym, wyznaczając rządowi termin na wyjaśnienie i ostatecznie umocnienie oficjalnego stanowiska w sprawie krypto do połowy listopada.

W tym miesiącu, w Brazylii , największy makler w kraju ujawnił, że uruchomi giełdę Bitcoin i Ethereum ( ETH ), mówiąc, że została ona zepchnięta do krypto- biznesu dzięki popularności klasy aktywów wśród inwestorów.

Oficjalne sprostowanie. Infocoinpolska.pl nie popiera żadnej treści ani produktu na tej stronie. Chociaż staramy się dostarczyć wszystkie ważne informacje, które możemy uzyskać, czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z firmą i ponosić pełną odpowiedzialność za swoje decyzje. Artykuł ten nie może być uważany za poradę inwestycyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *