Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

Alibaba zabroni sprzedaży koparek kryptowalut pośród chińskich klientów

Aktualności Bitcoin Blockchain Giełdy Kopalnie Kryptowaluty Ze świata

Wszyscy sprzedawcy, którzy wystawiają koparki kryptowalut lub inne powiazane produkty na platformach Alibaba po 15 października, zostaną narażeni na znaczne kary.

Chiński gigant e-commerce Alibaba jest kolejną firmą. Zakończyła swoje usługi związane z kryptowalutami w odpowiedzi na trwające represje kryptowalut w Chinach.

Alibaba oficjalnie ogłosiła w poniedziałek, że jej platforma zabroni sprzedaży koparek kryptowalut i zawiesi kategorie dla koparek i akcesoriów blockchain na swojej stronie internetowej 8 października.

Oprócz wstrzymania sprzedaży urządzeń do kopania kryptowalut , Alibaba wprowadzi zakaz używania swoich platform do sprzedaży głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin ( BTC ), Ether ( ETH ), Litecoin ( LTC ), a także mniejszych monet, takich jak Quark (QRK). ).

Nowe ograniczenia obejmują między innymi sprzęt i oprogramowanie związane z kopaniem kryptowalut, a także odpowiednie samouczki, przewodniki i strategie.

Wszyscy sprzedawcy, którzy będą nadal wystawiać koparki kryptowalut lub odpowiednie produkty na platformach Alibaba po 15 października, będą podlegać karom zgodnie z obowiązującymi przepisami, firma ostrzegła w szczegółowym opisie nowych ograniczeń. Niektóre z wymienionych kar obejmują blokowanie sklepów, zamrażanie i zamykanie kont handlowych za złośliwe omijanie nowych zasad. Takie jak celowe umieszczanie odpowiednich produktów w innych kategoriach, powiedział Alibaba.

Firma zauważyła, że ​​najnowsze zmiany w polityce są odpowiedzią na problemy ze zgodnością w zakresie wystawiania produktów i obsługi transakcji.

„Członkowie ponoszą odpowiedzialność za przestrzeganie odpowiednich praw i przepisów obowiązujących w każdym kraju sprzedaży. Będziemy śledzić zmiany w polityce w każdym kraju i odpowiednio dostosujemy nasze zasady kontroli” – oświadczyła firma. Alibaba nie odpowiedziała natychmiast na prośbę Cointelegraph o komentarz.

Posunięcie Alibaba nastąpiło wkrótce po tym, jak chiński rząd  ogłosił zestaw nowych środków w celu zwalczania adopcji kryptowalut, ogłaszając w piątek wszystkie transakcje związane z kryptowalutami w kraju. W odpowiedzi na ponowne represje kryptowalut, główne giełdy kryptowalut, takie jak Binance i Huobi, wstrzymały następnie niektóre usługi w Chinach kontynentalnych, podczas gdy Sparkpool, druga co do wielkości pula wydobywcza Ethereum na świecie, ogłosiła całkowite zamknięcie działalności .

Źródło: www.cointelegraph.com

4 thoughts on “Alibaba zabroni sprzedaży koparek kryptowalut pośród chińskich klientów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *