Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

Arcane Research przewiduje, że do 2030 r. 700 milionów użytkowników sieci Lightning Network

Aktualności Bitcoin Blockchain Giełdy Kopalnie Kryptowaluty Ze świata

Arcane Research twierdzi, że wykorzystanie Lightning Network od końca zeszłego roku gwałtownie rośnie. Ale we wrześniu wzrost stał się paraboliczny z powodu przyjęcia Bitcoina przez Salwador.

Jednostka badawcza Arcane Crypto przewiduje, że Lightning Network przejdzie w stan paraboliczny. Gdy w ciągu dekady wzrośnie przyjęcie protokołu płatności drugiej warstwy Bitcoin.

Firma Arcane Research opublikowała raport „State of Lightning” 5 października i przeanalizowała sieć Lightning Network pod kątem aktualnej pojemności, wielkości płatności w portfelu, rosnącego wskaźnika adopcji i przejścia z usług online na codzienne użytkowanie.

Raport zawiera ambitne szacunki dotyczące przyszłości Lighting Network. Na przykład 90% Salwadorczyków w wieku powyżej 15 lat będzie miało dostęp do płatności Lightning do 2026 r. wydatki gospodarstw domowych do 2030 roku.

Arcane postrzega gry i strumieniowe przesyłanie wideo i audio jako główny przypadek użycia Lightninga, a firmy zajmujące się streamingiem, takie jak Spotify czy Netfli. Mogą wykorzystywać sieć do mikrotransakcji, aby oferować usługi przesyłania strumieniowego z płatnością za minutę lub sekundę, co stanowi „ogromną” szansę na na pokładzie nowych użytkowników Lightning.

Prognozuje 700 milionów użytkowników w tych kategoriach do 2030 roku. Szacując 1 godzinę dziennie na tych usługach i 25% czasu spędzanego na osobach korzystających z płatności Lightning. Arcane zakłada, że ​​będzie jedna mikrotransakcja na sekundę:

„Nasze szacunki wynoszą wtedy nie mniej niż 364 biliony transakcji Lightning rocznie” – czytamy w raporcie.

Badanie zostało przeprowadzone we współpracy z firmą OpenNode zajmującą się płatnościami Bitcoin i podkreśla. Jak gwałtownie wzrosło wykorzystanie sieci Lightning Network od końca zeszłego roku.  Przyjęcie przez Salwador Bitcoina ( BTC ) 7 września jeszcze bardziej napędzało sieć:„We wrześniu 2021 r. wzrost stał się paraboliczny. Było to spowodowane głównie wprowadzeniem Bitcoina jako prawnego środka płatniczego w Salwadorze”.

Raport podkreśla również znaczenie wymiany kryptowalut peer-to-peer Paxful, umożliwiającej płatności Lighting do 7 milionów użytkowników w zeszłym miesiącu, a także integrację Twittera z siecią poprzez uruchomienie usługi napiwków BTC dla 186 milionów użytkowników.

Aktualna pojemność

Odkąd Lighting Network pojawiło się na Bitcoin prawie trzy lata temu. Sieć rozrosła się do pojemności prawie 3000 BTC, z 17 000 węzłów działających w sieci i 73 700 unikalnymi kanałami.

„W momencie pisania, publiczna pojemność Bitcoin na Lightning wynosi ponad 120 milionów dolarów. A użytkownicy na całym świecie znajdują wartość w opcji dokonywania niemal natychmiastowych. Niewielkich płatności przy bardzo znikomych opłatach” – czytamy w raporcie.

Jednak podczas gdy publicznie dostępne wskaźniki, takie jak całkowita pojemność kanału. Wykazują szybki wzrost popularności, wolumeny płatności portfelowych znacznie przewyższają ten wskaźnik od sierpnia.

„Skupiliśmy się na głównym użyciu przez dostawców portfeli, ponieważ uważamy, że jest to najlepszy miernik adopcji. Dlatego szacunkowe liczby nie uwzględniają aktywności deweloperów, zmiany równowagi kanałów, większości transakcji b2b itp.” – czytamy w raporcie.

Według Arcane, wolumen płatności w portfelu wzrósł o 20% miesiąc do miesiąca od sierpnia. Co znacznie przekracza miesięczną stopę wzrostu na poziomie 10% w stosunku do miernika pojemności kanału.

„We wrześniu rozbieżność jeszcze bardziej się pogłębiła. A wolumen płatności prawie się podwoił w porównaniu z 26-procentowym wzrostem przepustowości kanałów publicznych” – czytamy w raporcie.

Wielkość płatności: Arcane Research

Salwador i inne kraje

Arcane szacuje, że blisko 90% populacji z Salwadoru w wieku 15 lat. Lub starszych będzie miało dostęp do płatności Lightning do 2026 roku.

Szacunki opierają się na szeregu głównych założeń, takich jak 15-procentowy roczny wzrost liczby użytkowników Internetu obserwowany wcześniej w 2018 i 2019 r., a także poprawna liczba 2,1 mln użytkowników portfela Chivo według prezydenta Nayiba Bukele z września.

Raport przewiduje, że jeśli inne kraje o „słabym dostępie do bankowości” pójdą w ślady Salwadoru. Do 2030 roku w sieci może być 50 milionów użytkowników Lightning. Którzy reprezentowaliby 17 miliardów dolarów w rocznym wolumenie płatności w sieci.

Potencjalny wzrost adopcji w Salwadorze: Arcane Research
Źródło: www.cointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *