Badanie IBM - większość światowych firm finansowych uważa, że ​​banki centralne powinny emitować cyfrowe waluty

Badanie IBM – większość światowych firm finansowych uważa, że ​​banki centralne powinny emitować cyfrowe waluty

Aktualności Bitcoin Blockchain Ze świata

Większość badanych globalnych instytucji finansowych uważa, że banki centralne powinny rozwijać cyfrowe waluty emitowane przez banki centralne (CBDC), zgodnie ze wspólnymi badaniami przeprowadzonymi przez IBM Blockchain World Wire oraz oficjalne Forum Instytucji Monetarnych i Instytucji Finansowych (OMFIF) wydane 25 października.

Badanie obejmuje 21 banków centralnych, które uczestniczyły w badaniach prowadzonych przez OMFIF w okresie od lipca do września 2017 r. W sprawozdaniach zauważono, że uczestnicy nie znaleźli kompromisu w kwestii tego, czy rządy powinny wydawać własne kryptowaluty, a także były podzielone na powiązane procesy zarządzania i uzyskiwania dostępu do danych. te CBDC, media informacyjne w technologii Next Web .

76% respondentów ponoć wyraziło niepewność co do wydajności wdrożeń technologii rozproszonej ( DLT ), podczas gdy większość badanych instytucji finansowych stwierdziło, że ich zdaniem banki centralne powinny wydawać własne cyfrowe waluty.

Mimo to, 38 procent instytucji finansowych w badaniu aktywnie bada i testuje CBDC, podczas gdy reszta – 62 procent – jest uważana za całkowicie nieaktywną w tej dziedzinie.

Oprócz dostarczania statystyk opinii o walutach cyfrowych emitowanych przez banki centralne przez globalne instytucje finansowe, raport zawiera również wiele podejść do ustanowienia CBDC, a także oferuje wskazówki dla instytucji dotyczące zarządzania związanymi z nimi wyzwaniami.

23 października, senior executive w banku HSBC Craig Ramsey z siedzibą w Wielkiej Brytanii stwierdził, że zarówno CBDC, jak i wdrożenia blockchain stanowią „wielkie wyzwanie” dla istniejących systemów rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym (RTGS).

W ubiegłym tygodniu zastępca prezesa Banku Japonii (BOJ) Masayoshi Amamiya twierdził, że CBDC raczej nie poprawią istniejących systemów monetarnych, ponieważ kontrolowanie gospodarki za pomocą CBDC działa tylko wtedy, gdy banki centralne eliminują pieniężne pieniądze z systemu finansowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *