Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

Cena BTC osiąga 56 000 USD, gdy powracają byki, a rozmowa koncentruje się na zatwierdzeniu Bitcoin ETF

Aktualności Bitcoin Blockchain Giełdy Kryptowaluty Ze świata

Dzień konsolidacji kończy się świeżą zwyżką dla akcji cenowej Bitcoina, która nadal zbliża się do ostatecznego oporu poniżej wszechczasowych maksimów.

Bitcoin ( BTC ) powrócił, aby 8 października pobić czteromiesięczne maksima, osiągając 2000 $ w ciągu dwóch godzin.

1-godzinny wykres świecowy BTC/USD (Bitstamp). Źródło: TradingView

Cena Bitcoin bije środowy szczyt

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView  pokazały, że BTC/USD osiągnął nieco ponad 56 150 USD na Bitstamp w nowym pokazie byczego tempa.

Dramatyczny wzrost w środę zakończył się na poziomie 55 800 $, pozostając poziomem do pokonania, gdy para spędziła czwartek na konsolidacji .

W oczekiwaniu na nowe wzrosty ze strony traderów. Rozmowy wykraczające poza akcję cenową nadal koncentrowały się na prawdopodobieństwie zatwierdzenia funduszu ETF przez amerykański organ regulacyjny — i jego implikacjach.

Jak podał Cointelegraph , istnieje duże zaufanie, że Bitcoin ETF zabezpieczony kontraktami futures otrzyma zielone światło w tym miesiącu, jeśli nie będzie to tradycyjny produkt spotowy .

Tak jak miało to miejsce przez lata walki o taką zgodę, krytycy nadal twierdzą. Że ETF może ostatecznie wyrządzić Bitcoinowi więcej szkody niż pożytku. W tym tygodniu przyjrzano się zwłaszcza kontraktom futures.

„Niewielu rozumie, że ten ETF bitcoin, jeśli zostanie zatwierdzony, będzie miał jako podstawę kontrakty futures” – wyjaśnił w wątku na Twitterze analityk makro Alex Krüger  .

„Kontrakty futures są zwykle w silnym contango (tj. futures > spot). Więc przy rolowaniu ETF *sprzedałby się nisko, aby kupić wysoko* i cierpiałby na krwawienie Contango. Aktywa z silnym spadkiem tendencji spadów contango.” 

Krüger dodał, że kasowe fundusze ETF byłyby jedyną opcją atrakcyjną dla dużych klientów instytucjonalnych, ponieważ alternatywa oparta na kontraktach futures wiąże się z nadmiernym ryzykiem.

Mieszane poglądy na temat korzyści ETF w bitcoin

Tymczasem analityk Willy Woo podkreślił ogólne zalety i wady obu rodzajów ETF.

Grayscale Bitcoin Trust, którego losy, jak twierdzą komentatorzy. Są już pod wpływem potencjalnego zatwierdzenia ETF. Nadal odnotowywały ujemną cenę akcji w stosunku do spotu, przechodząc w czwartek o 17%.

Dyrektor generalny firmy, Michael Sonnenshein, powtórzył plany przekształcenia potencjalnie każdego funduszu w ETF w przyszłości.

Źródło: www.cointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *