Chiński Alibaba Cloud rozszerza ofertę Enterprise Blockchain na rynki globalne

Chiński Alibaba Cloud rozszerza ofertę Enterprise Blockchain na rynki globalne

Aktualności Bitcoin Blockchain Ze świata

Alibaba Cloud, ramię obliczeniowe w chmurze chińskiego giganta handlu elektronicznego AlibabaGroup, rozszerza ofertę Blockchain-as-a-Service ( BaaS ) poza Chinami, poinformowała firma wkomunikacie prasowym 24 października.

Po uruchomieniu platformy BaaS w Chinach, Alibaba Cloud rozszerzy ofertę usług blockchain na poziomie przedsiębiorstw na główne rynki międzynarodowe, w tym Europę , USA i Azję Południowo- Wschodnią .

Oparte na dwóch wdrożeniach sieci blockchain – Hyperledger Fabric i Ant Blockchain – BaaS firmy Alibaba Cloud jest teraz skierowany do globalnych przedsiębiorstw, umożliwiając im stworzenie bezpiecznego i trwałego ekosystemu dla rozwoju blockchain, notatki prasowe. Rozwiązanie blockchain oferuje szeroki zakres aplikacji, takich jak automatyczne wdrażanie, zarządzanie blokami blockchain dla konsorcjów, inteligentne kontrakty i inne.

Yi Li, starszy inżynier personelu i lider w Alibaba Cloud Blockchain Service, skomentował niedawną ekspansję BaaS Alibaba Cloud na światowe rynki, twierdząc, że firma zamierza pomóc międzynarodowym firmom „przyspieszyć ich cyfrową transformację” poprzez blockchain.

Oprócz globalnej ekspansji, Alibaba Cloud uruchomiła również dwie nowe strefy dostępności w Wielkiej Brytanii na początku tego tygodnia, aby sprostać zwiększonemu popytowi. Zgodnie z komunikatem prasowym firma prowadzi obecnie 52 strefy dostępności w 19 regionach na całym świecie.

Założony w 2009 roku Alibaba Cloud jest uważany za największego dostawcę usług w chmurze w Chinach, a także trzeci pod względem wielkości na świecie.

Alibaba, spółka matka Alibaba Cloud, otrzymała niedawno wstępny nakaz sądowy przeciwko fundacji Alibabacoin z siedzibą w Dubaju, w następstwie pozwu o wprowadzanie w błąd przez Alibaba w ich imieniu.

Wczoraj amerykańska korporacja globalnej technologii komputerowej Oracle Corporation opublikowała pakiet aplikacji typu „oprogramowanie jako usługa” (ang. Blockchain) opartych na technologii Blockchain opartej na swojej usłudze Oracle Cloudchain Cloud Service. Nowy pakiet aplikacji oparty na blockchain i produkt typu platforma jako usługa ma na celu zapewnienie przejrzystości w logistyce i zwiększenie identyfikowalności łańcuchów dostaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *