Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

Członek Głównej Poradni Politycznej Chin proponuje National Crypto Trading Platform

Aktualności ICO Ze świata

Członek Głównej Poradni Politycznej Chin proponuje National Crypto Trading Platform

Członek najważniejszej chińskiej rady doradczej zaproponował utworzenie krajowej giełdy kryptowalut i innych systemów regulacyjnych. Podczas jednej z dwóch dorocznych sesji głównych organów legislacyjnych i doradczych w Chinach, lokalny punkt informacyjny Lie Yun Wang poinformował 3 marca.

Wang Pengjie, członek Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej (CPPCC), zasugerował, że Ludowy Bank Chin (LBCh) i Chińska Komisja Regulacyjna ds. Papierów Wartościowych (CSRC). Powinny stworzyć system zatwierdzania „Blockchain i cyfrowego zarządzania aktywami” crypto, jak również jako podniosło możliwość ustanowienia cyfrowej platformy wymiany aktywów na poziomie krajowym.

Uwagi Pengjie pojawiły się po ostatnim szeregu kryptowalutowych zakazów z Chin, od blokowania wymiany zagranicznej do wprowadzenia we wrześniu 2017 r. Zakazu wstępnych ofert monetarnych (ICO).

Pengjie podniósł rosnącą kapitalizację rynkową aktywów cyfrowych, takich jak Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) i Litecoin (LTC). zauważając, że ich rynkowe limity przewyższyły wartość największego chińskiego dostawcy Internetu Tencent w styczniu 2018 r. Jako powód Chiny zwracają uwagę na technologie oparte na Blockchain. Wspomniał także o przepisach kryptograficznych Korei Południowej oraz o tym, że amerykański Nasdaq rozważa handel kontraktami typu Bitcoin jako innymi impetami.

Pengjie wspomniał o kwestiach, które współpracują z Blockchain w Chinach, po pierwsze stwierdzając, że „brak dojrzałych niezależnych praw własności intelektualnej […] nie będzie korzystny dla bezpieczeństwa finansowego Chin na dłuższą metę”. jasności co do statusu prawnego kryptowalut, a także braku wiedzy konsumenckiej, która mogłaby „łatwo” doprowadzić do oszustwa przez „pozbawione skrupułów elementy ubrane w odzież” Blockchain „, powodując poważne straty ekonomiczne.”

Możliwym rozwiązaniem tych problemów, według Pengjie, jest stworzenie wspomnianego „systemu zatwierdzania”. A także wdrożenie systemu certyfikacji „prawdziwej nazwy” w połączeniu z dogłębnym kształceniem inwestorów w Blockchain i wirtualnych walutach.

Pengjie zasugerował również utworzenie krajowej platformy handlu aktywami cyfrowymi Blockchain, wspólnie regulowanej przez LBCh i CSRC:

„W ten sposób możemy zapewnić formalny kanał dla firm do pozyskiwania funduszy i dla indywidualnych inwestorów w celu osiągnięcia wzrostu wartości kapitału.”

CSRC podpisało umowę o współpracy finansowej z Australią w listopadzie 2017 r., Której celem jest promowanie innowacyjności fintech między tymi dwoma krajami. Zakaz zagranicznych giełd kryptowalutowych w LBCh, a także inne ograniczenia ICO i „podobne do wymiany”, po części spowodowały, że Bitcoin spadł poniżej 7000 USD na początku lutego, po raz pierwszy od listopada 2017 r.

Źródło: www.cointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *