Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

Druga co do wielkości pula wydobywcza Ethereum do zawieszenia wszystkich operacji

Aktualności Ethereum Giełdy Kryptowaluty Ze świata

Uruchomiony w Chinach w 2018 r., SparkPool kontroluje ponad 22% szybkości mieszania Ethereum od poniedziałku, ustępując tylko Ethermine.

Sparkpool, drugi co do wielkości basen wydobywczy Ethereum na świecie, zawiesza działalność z powodu trwających chińskich ataków na kryptowaluty.

Pula wydobywcza oficjalnie ogłosiła  , że w poniedziałek zawiesiła dostęp dla nowych użytkowników w Chinach kontynentalnych w odpowiedzi na rozpoczęcie przez chińskie władze nowych środków w celu zwalczania adopcji kryptowalut w tym kraju.

Po początkowych ograniczeniach wprowadzonych w zeszły piątek. Sparkpool będzie nadal zamykał usługi. A w czwartek planuje zawiesić istniejących użytkowników puli wydobywczej zarówno w Chinach, jak i za granicą.

Zgodnie z zapowiedzią działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mienia użytkowników w odpowiedzi na „wymogi polityki regulacyjnej”. „Dalsze szczegóły dotyczące zamknięcia zostaną wysłane za pośrednictwem ogłoszeń, wiadomości e-mail i wiadomości na miejscu” — zauważył Sparkpool.

Uruchomiony w Chinach na początku 2018 r., SparkPool stał się jednym z największych na świecie basenów wydobywczych do wydobywania Ether ( ETH ), obok największego na świecie kopalni Ethereum Ethermine. W chwili pisania tego tekstu moc wydobywcza SparkPool stanowi 22% globalnego współczynnika haszowania Ethereum, nieco mniej niż udział Ethermine wynoszący 24%, według Poolwatch.io.

Wiadomość pojawia się wśród chińskiego rządu, który wzmacnia swoje negatywne stanowisko w sprawie kryptowalut. ogłaszając, że wszystkie transakcje związane z kryptowalutami są nielegalne w tym kraju w zeszły piątek. Niektóre z największych giełd kryptowalut, takich jak Binance i Huobi, zawiesiły następnie rejestracje nowych kont z Chin kontynentalnych, choć podobno nadal obsługują użytkowników w Hongkongu.

SparkPool nie odpowiedział natychmiast na prośbę Cointelegraph o komentarz.

Zamknięcie SparkPool następuje, gdy Ethereum kontynuuje przejście z mechanizmu konsensusu proof-of-work na model proof-of- stake w 2022 r. – część długo planowanej aktualizacji znanej jako Ethereum 2.0 . Jak wcześniej informował Cointelegraph, po nadejściu Ethereum 2.0 górnicy Etheru nie będą mieli wielu możliwości wyboru , ponieważ ich sprzęt wydobywczy stanie się przestarzały.

Źródło: www.cointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *