Ethereum Enterprise Alliance udostępnia nowe specyfikacje

Ethereum Enterprise Alliance udostępnia nowe specyfikacje

Aktualności Bitcoin Blockchain Ethereum Giełdy Ze świata

Ethereum Enterprise Alliance (EEA) opublikowało nowy zestaw specyfikacji, aby zapewnić standardy dla programistów używających prywatnych iteracji w Ethereum Blockchain , zgodnie z oświadczeniami udostępnionymi Cointelegraph.

W dniu dzisiejszym w firmie DevCon4 w Pradze, EEA ogłosiła wydanie specyfikacji Enterprise Ethereum V2 i Off-Chain Trusted Compute Specification V0.5. Pierwsza z nich jest rozwinięciem wspólnych standardów, których celem jest zapewnienie, że programiści Ethereum będą pisać kod, który „[motywuje] klientów korporacyjnych do wyboru rozwiązań opartych na specyfikacjach EOG nad zastrzeżonymi ofertami”.

Specyfikacja klienta V2 zasadniczo będzie oferować etykietę rodzajów, co oznacza, że ​​produkt został poddany testom przeprowadzanym przez stronę trzecią w celu sprzedaży jako zgodny z EEA.

Ta ostatnia specyfikacja to zestaw interfejsów programowania aplikacji (API), które mogą przenosić transakcje „poza łańcuchem” do obliczeń w innych miejscach, a następnie przenieść podsumowanie do „głównego łańcucha”. Interfejsy API EEA wykorzystujące niedawno opublikowane specyfikacje oferują metody programistyczne przenoszenia danych poza łańcuchem niezależnie od jednej metody weryfikacji zaufania. Interfejsy API zostały sprawdzone pod kątem zgodności z Trusted Execution Environments, Zero-Knowledge Proofs i Trusted Multi-Party Compute.

Dyrektor wykonawczy, Ron Resnick, powiedział, że „przedsiębiorstwa mogą wybrać, które zaufane metody obliczeniowe najlepiej sprawdzą się w przypadku ich użycia, niezależnie od tego, czy chodzi o łańcuchy dostaw , banki , handel detaliczny, czy inne duże ekosystemy oparte na przedsiębiorstwach”.

EEA zamierza rozszerzyć swój zestaw norm poprzez wprowadzenie nowych firm z różnych branż do swojej listy organizacji członkowskich, których liczba przekracza 500. W rozmowie z Cointelegraph, Resnick stwierdził, że widzi dalszy potencjał standardów EOG w usprawnianiu procesu płatności w zakresie dostaw chemicznych łańcuchy, a także różne aplikacje w branży motoryzacyjnej, transportu ciężarowego, piractwa muzycznego i usług zdrowotnych .

Organizacja standardów blockchain wydała pierwszą wersję swojej specyfikacji Enterprise Ethereum w maju. Pierwsza interakcja ze specyfikacją mająca na celu interoperacyjność byłaby „zasadniczo katapultą, która uruchamia cały ekosystem”, powiedział Resnick w tym czasie. Powiedział Cointelegraph:

„Bez interoperacyjności, wielcy gracze nie będą chcieli wskoczyć do gry, ponieważ nie chcą być zamykani na jednego konkretnego dostawcę dla własnego rozwiązania […] Przyciąga on coraz więcej większych graczy do przyjdźcie i zobowiązujcie się, bo czują się trochę bezpieczniej, że nie utkną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *