Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

Instytucje kupujące Bitcoin zamiast złota, gdy inflacja rośnie: JPMorgan

Aktualności Bitcoin Blockchain Giełdy Kopalnie Kryptowaluty Ze świata

Według JPMorgan, rajd w tym tygodniu był napędzany przez inwestorów instytucjonalnych zabezpieczających się przed inflacją za pomocą Bitcoina.

Bitcoin ( BTC ) prowadził w tym tygodniu 35% wzrost, wznosząc się znacznie powyżej poziomu oporu 50 000 USD i przywracając aktywowi kapitalizację rynkową o wartości 1 biliona USD.

Zgodnie z notatką udostępnioną klientom przez JPMorgan w czwartek. Ostatni wzrost ceny BTC został przypisany głównie inwestorom instytucjonalnym szukającym zabezpieczenia przed inflacją.

„Ponowne pojawienie się obaw o inflację wśród inwestorów odnowiło zainteresowanie wykorzystaniem Bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją”.

Powiedzieli analitycy, argumentując, że nastąpiła zmiana w postrzeganiu zalet BTC w odniesieniu do złota.„Wydaje się, że inwestorzy instytucjonalni wracają do Bitcoina, być może widząc w nim lepsze zabezpieczenie przed inflacją niż złoto”.

Instytucje nie są tam same. Gwiazda Shark Tank, Kevin O’Leary, stwierdził na początku tego tygodnia, że ​​kryptowaluty stanowią obecnie  większą alokację w jego portfelu  niż złoto.

Dynamika w kierunku Bitcoin jest w przeciwieństwie do raportu JPMorgan z maja, kiedy analitycy zauważyli, że wielcy inwestorzy w tamtym czasie  przestawiali się z Bitcoina na tradycyjne złoto .

JPMorgan podał dwa inne czynniki, które według niego stoją za obecnym rajdem Bitcoin.

„Niedawne zapewnienia amerykańskich decydentów. Że nie ma zamiaru podążać za krokami Chin w kierunku zakazu używania lub kopania kryptowalut”. Zauważyli analitycy, a także:„Niedawny wzrost popularności Lightning Network. rozwiązań płatniczych drugiej warstwy pomogło przyjęcie Bitcoina w Salwadorze”.

W przeciwieństwie do innych analityków w tym tygodniu, JPMorgan nie cytował spekulacji wokół zbliżającego się zatwierdzenia funduszu giełdowego kontraktów terminowych na Bitcoina  jako znaczącego czynnika napędzającego cenę.

Według CoinMarketCap w momencie pisania tego artykułu BTC kosztuje 53 884,76 USD.

Pomimo tego, że niektóre działy JPMorgan wyrażają rosnące zainteresowanie aktywami kryptograficznymi i inicjatywami blockchain, dyrektor generalny Jamie Dimon stwierdził w poniedziałkowym wywiadzie, że pozostaje sceptykiem wobec BTC, a nawet porównał to do „trochę głupiego złota ”.

Źródło: www.cointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *