Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

Inwestor-miliarder uparty na Bitcoin: „Crypto jest tutaj, aby pozostać”

Aktualności Bitcoin Blockchain Kryptowaluty Ze świata

Orlando Bravo, współzałożyciel jednej z największych na świecie firm kapitałowych, opowiedział o swoich poglądach na temat Bitcoin i technologii blockchain.

Orlando Bravo, współzałożyciel i partner zarządzający firmy private equity Thoma Bravo, wyraził swoje niezachwiane poparcie dla rynku kryptowalut w wywiadzie na konferencji CNBC Delivering Alpha 2021 w środę, ujawniając, że jest „bardzo uparty” na swojej osobistej inwestycji w Bitcoin ( BTC ).

Biznesmen-miliarder jest właścicielem jednej z największych na świecie firm private equity. która na dzień 30 czerwca 2021 r. może pochwalić się aktywami pod zarządzaniem (AUM). o wartości 83 miliardów dolarów. Zapytany o potencjał aktywów cyfrowych, Bravo z zachwytem mówił o pojawieniu się tej przestrzeni:„Jak możesz nie kochać krypto? […] Crypto to po prostu świetny system. To bez tarcia. Jest zdecentralizowany. A młodzi ludzie chcą własnego systemu finansowego. Więc jest tutaj, aby zostać.

Thoma Bravo  wziął udział w rundzie finansowania serii B FTX o wartości 900 milionów dolarów — największej w historii giełdy kryptograficznej — obok 60 firm venture capital i kryptowalut, w tym Sequoia Capital, Coinbase Ventures, VanEck i rodziny Paul Tudor Jones. Finansowanie spowodowało, że wartość FTX wzrosła do kolosalnych 18 miliardów dolarów, ustanawiając giełdę jako decacorn.

W wywiadzie Bravo wypowiadał się również wysoko o blockchain. technologii leżącej u podstaw kryptowalut. przekazując swoje przekonanie, że może ona ulepszyć obecny system:„Podstawowa technologia blockchain. niezależnie od protokołu lub systemu. na którym się budujesz, może być bardzo potężna i czasami zapewnia lepsze przypadki użycia niż oprogramowanie oparte na danych”.

Podobny sentyment podziela krypto indywidualista Elon Musk, który  rozmawiał z CNBC na wtorkowej konferencji Code Conference w Kalifornii. Musk opowiadał się za przyjęciem kryptowalut. ale ostrzegał przed wynalazkiem rządu. „Myślę, że nie jest możliwe zniszczenie kryptowalut, ale rządy mogą spowolnić jego rozwój”.

Zapytany o swoje instynkty w zakresie regulowania ekosystemu, Musk odpowiedział leseferystycznym tonem, twierdząc: „Powiedziałbym, że nic nie rób” Bitcoin.

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView  pokazują, że Bitcoin przeżywa moment niskiego morale inwestorów po 19. ogólnokrajowym zakazie kryptowalut w Chinach, a także  ostrych korektach cen z poziomu 53 000 USD, które miały miejsce kilka tygodni temu.

Źródło: www.cointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *