Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

Inwestorzy instytucjonalni kupili spadek, gdy doszło do załamania China FUD

Aktualności Bitcoin Blockchain Giełdy Kryptowaluty Ze świata

Podczas gdy instytucjonalne produkty Bitcoin doświadczały wypływów przez 13 z ostatnich 17 tygodni. sektor odnotowuje teraz trzy tygodnie napływów z rzędu.

Inwestorzy instytucjonalni kupowali w zeszłym tygodniu spadek z tytułu najnowszego chińskiego FUD. A produkty do inwestowania w aktywa cyfrowe wygenerowały w zeszłym tygodniu wpływy o wartości 95 milionów dolarów.

Według poniedziałek CoinShares’ «Digital Aktywów Funduszu Przepływy Weekly» raport , gwałtowny wzrost dip kupnem pomagał prowadzić szósty tydzień z rzędu napływów do kryptograficznych instytucjonalne produktów inwestycyjnych szeroko.

Wpływy o wartości 95 milionów dolarów od 20 września do piątku oznaczają wzrost o 126% tygodniowo. Produkty inwestycyjne Bitcoin ( BTC ) i Ether ( ETH ) prowadziły w zestawieniu z odpowiednio 50,2 milionami dolarów i 28,9 milionami wpływów.

Podczas gdy produkty inwestycyjne BTC odnotowały odpływy w ciągu 13 z ostatnich 17 tygodni , pozytywny sentyment do aktywów wzrósł we wrześniu, ponieważ odnotowywano wpływy w ciągu ostatnich trzech tygodni. Napływy do produktów Bitcoin również wzrosły o 234% z tygodnia na tydzień.

Apetyt instytucjonalny na altcoiny wydaje się być silny, a produkty śledzące Solana (SOL), Cardano ( ADA ) i Polkadot DOT generują wpływy odpowiednio 3,9 mln USD, 2,6 mln USD i 2,4 mln USD. Fundusze wieloaktywowe również odnotowały w zeszłym tygodniu wpływy w wysokości 6,4 miliona dolarów.

Wielki mur FUD

W piątek Ludowy Bank Chin (PBoC) opublikował notatkę ogłaszającą zakaz wszystkich transakcji kryptograficznych, które spowodowały 8-procentowy spadek ceny Bitcoina oraz szerszy spadek na rynku kryptowalut.

Zaktualizowane środki PBoC – które zostały pierwotnie opublikowane 3 września. zanim zostały podchwycone przez zachodnie media w zeszłym tygodniu. Wskazały, że instytucje finansowe i firmy płatnicze nie mogą świadczyć żadnych usług związanych z transakcjami kryptograficznymi.

Chociaż FUD z chińskich regulatorów  historycznie wpłynął na rynki kryptowalut , służył również jako katalizator wzrostu cen lub hossy w kolejnych miesiącach po ogłoszeniach.

We wrześniu 2017 r. rząd Chin zakazał giełdom kryptowalut oferowania usług użytkownikom w tym kraju. jednocześnie zabraniając obywatelom udziału w początkowych ofertach monet. Po podwójnym zakazie cena BTC przeszła historyczny wzrost z zakresu 4000 USD do rekordowej wówczas ceny około 20 000 USD.

Źródło: www.cointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *