Korea Północna rzekomo poparto dwoma oszustwami kryptowalutowymi w tym roku

Korea Północna rzekomo poparto dwoma oszustwami kryptowalutowymi w tym roku

Aktualności Bitcoin Blockchain Giełdy Ze świata

Według nowego raportu amerykańskiej firmy nagraniowej Recorded Future, opublikowanej 25 października, rząd Korei Północnej sponsorował co najmniej dwie pozorowane monety.

W raporcie zatytułowanym „Zmiana wzorców w użytkowaniu Internetu ujawnia się adaptowalna i innowacyjna elita rządząca Koreą Północną”, zespół badawczy „Recorded Future”, Insikt Group, wspomina o dwóch domniemanych oszustwach altowych powiązanych z Koreą Północną.

Pierwsza piracka moneta rzekomo poparta przez Koreę Północną nazywa się monetą międzygwiezdną i została znaleziona przez Grupę Insikt w czerwcu 2018 roku. Moneta podobno była przemianowana wiele razy, pod różnymi nazwami, takimi jak HOLD, HUZU lub Stellar. Tego drugiego nie należy mylić z tokenem XLM .

Zgodnie z raportem, moneta HOLD została wymieniona i usunięta z serii giełd kryptograficznych, w końcu oszukała inwestorów w planach oszustw.

Druga moneta oszustwa nazwana monetą Marine Chain została wykryta na „kilku forach Bitcoin” w sierpniu 2018 roku. Moneta, która rzekomo umożliwiła tokenizację statków morskich dla wielu użytkowników i właścicieli, została uznana za oszustwo przez państwo Ontario, Kanada .

Wielu użytkowników skarżyło się na utratę dziesiątek tysięcy dolarów i oszustw na stronie internetowej, która była hostowana na czterech różnych adresach IP od momentu rejestracji. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że strona marine-chain.io była bliskie lustrzanym odbiciem innej strony armerner.io:

April 2018 screenshots of marine-chain[.]io and shipowner[.]io. Source: Recorded Ruture

Kwiecień 2018 zrzuty ekranu łańcucha morskiego [.] Io armatora [.] Io. Źródło: Recorded Ruture

W poprzednich badaniach, grupa Insikt odkryła, że ​​przywódcy północnokoreańscy wydobywali Bitcoin ( BTC ) i zorientowaną na prywatność altówkę Monero (XMR), podczas gdy w ograniczonej lub „względnie małej skali”.

Wcześniej w tym roku firma Recorded Future opublikowała raport badający potencjalne powiązania głównych włamań do kryptowalut giełdowych z powiązaną z Koreą Północną grupą Lazarus. Insikt zwrócił uwagę na potencjalny udział grupy w ataku na giełdę kryptowalutów Bithumb w Korei Południowej , po wcześniejszych oskarżeniach o włamanie na giełdę Youbit.

W ubiegłym tygodniu Cointelegraph poinformował, że Lazarus ukradł 571 milionów dolarów w kryptowalutach od początku 2017 r. Według firmy cyber-przestępczości Group-IB, całkowita kwota skradziona z internetowych giełd kryptograficznych w badanym okresie między 2017 r. A 2018 r. Wyniosła 882 mln USD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *