Maltański nadzór finansowy ostrzega przed wątpliwą platformą handlu kryptograficznego Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

Maltański nadzór finansowy ostrzega przed „wątpliwą” platformą handlu kryptograficznego

Aktualności Bitcoin Blockchain Giełdy ICO SEC Ze świata

Maltański Urząd ds. Usług Finansowych (MFSA) ostrzegł przed „wątpliwą” internetową platformą handlu kryptograficznego, która, jak twierdzi, fałszywie ogłosiła, że ​​jest licencjonowana w tym kraju. Angielskojęzyczny dziennik Malta Today donosi 25 października.

Wydaje się, że platforma, o której mowa, „Primetradingbot”, działa w oparciu o system inwestycyjny typu „high yield” Bitcoin ( BTC ), którego ostrzeżenia MSFA mają „wątpliwy charakter z wysokim ryzykiem utraty pieniędzy„.

MSFA ostrzega, że ​​Primetradingbot nie jest, jak twierdzi, licencjonowany przez organ nadzorujący, stwierdzając, że „chociaż podmiot ten może działać pod adresem na Malcie, MFSA nie wierzy, że tak jest”, dodając:

„MFSA pragnie poinformować społeczeństwo, na Malcie i za granicą, że Primetradingbot nie jest licencjonowany lub w inny sposób autoryzowany przez MFSA do świadczenia jakichkolwiek inwestycji lub innych usług finansowych, które są wymagane, aby uzyskać licencję lub inne zezwolenie na mocy prawa maltańskiego.”

Lista podmiotów legalnie autoryzowanych przez organ nadzorujący jest dostępna w MFSA i można ją przejrzeć na oficjalnej stronie internetowej MFSA tutaj . MFSA ostrzega społeczeństwo, aby nie angażował się w żadną działalność lub transakcje z podejrzaną firmą.

Nazywany ” wyspą Blockchain „, Malta jest powszechnie uznawana za proaktywny i przejrzysty klimat regulacyjny kryptografii, przyciągając wiele znanych firm kryptograficznych, aby się tam przenieść .

Na mocy maltańskiej ustawy o wirtualnych aktywach finansowych ( VFA ), przyjętej w lipcu 2018 r., Wszyscy praktykujący – w tym prawnicy, księgowi i audytorzy – którzy chcą współpracować między dostawcami kryptografii i MFSA, musieli przejść obowiązkową „stałą edukację zawodową” i przystąpić do egzaminu w celu uzyskania kwalifikacji agenta kryptograficznego. Jak niedawno relacjonowano , 39 procent osób, które przystąpiły do ​​egzaminu tego jesienią, uzyskało przepustkę, mimo że w ostatniej chwili próby uproszczenia systemu oceny zostały przeprowadzone przez ekspertów.

Źródło: www.cointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *