Niemiecki organ nadzoru finansowego wprowadza pożądane przepisy międzynarodowe dla ICO

Niemiecki organ nadzoru finansowego wprowadza pożądane przepisy międzynarodowe dla ICO

Aktualności Bitcoin Blockchain Ze świata

Niemiecki regulator finansowy chce międzynarodowych wysiłków zmierzających do uregulowania oferty pierwszej monety ( ICO ), mimo że nie ma pewności, czy kiedykolwiek staną się czymś więcej niż „niszową kwestią” – informował niemiecki handels Handelsblatt w niedzielę, 28 października.

W wywiadzie dla publikacji, Felix Hufeld, przewodniczący Federalnego Urzędu Nadzoru Finansowego (BaFin), powiedział, że niemieckie źródła regulacyjne pozostały jastrzębie na temat ICO jako instrumentu finansowego.

„Liczba (ICO) i ilość (pieniędzy) na ICO są coraz wyższe. Inwestorzy mają w większości ograniczone prawa „, powiedział, dodając:

„Mogę w ten sposób tylko polecić prywatnym inwestorom trzymać się z dala od takich rzeczy.”

Regulatorzy na całym świecie zwiększyli kontrolę na tokenach ICO w tym roku, ponieważ inwestorzy w wielu programach od 2017 r. Widzą, jak fundusze wyparowują na obecnym rynku kryptowalut.

Jednocześnie władze w USA publicznie oświadczyły, że będą ściśle monitorować sektor w celu zapewnienia zgodności z przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, jeżeli takie tokeny będą stanowić papiery wartościowe.

Niemcy tradycyjnie przyjęły globalne stanowisko w sprawie krypto-waluty z perspektywy regulacyjnej, a Hufeld wyjaśniając ruchy regulacyjne, powinny w przyszłości bardziej naciskać na mainstream.

„Do tej pory wciąż mówimy o kwestii niszowej”, powiedział, „to, czy (ICOs) staną się standardową częścią gospodarki finansowej, okaże się dopiero”.

Dodał, że międzynarodowe standardy są również „pożądane” w dłuższej perspektywie, a dyskusje na ten temat trwają na „wielu międzynarodowych forach”.

W czerwcu BaFin zasygnalizował swoją przyszłą ścieżkę regulacyjną dotyczącą krypto-waluty, która skupiałaby się nie na bezpieczeństwie finansowym inwestorów indywidualnych, ale na bezpieczeństwie na szerszych rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *