Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

Strach Chin to teraz strach przed rachunkami za infrastrukturę Bitcoin — ​​5 rzeczy do obejrzenia w Bitcoin w tym tygodniu

Aktualności Bitcoin Blockchain Kryptowaluty Ze świata

Od zakazów po rachunki, FUD jest w tym tygodniu silny dla Bitcoina i kryptowalut Bitcoin. Ale inwestorzy są zdecydowanie optymistyczni co do akcji cenowej BTC.

Bitcoin ( BTC ) jest na początku kolejnego tygodnia z najnowszym chińskim „zakazem” – ale jego kolejna historia „FUD” już się szykuje.

Ustawa o infrastrukturze Stanów Zjednoczonych jest z powrotem na stole, a w tym tygodniu prawdopodobnie odbędzie się ostateczne głosowanie nad tym, co może wstrząsnąć firmami kryptowalutowymi.

Jednocześnie wskaźniki podstawowe i wskaźniki sieciowe nadal są bardziej zwyżkowe niż kiedykolwiek. A inwestorzy obstawiają – w najgorszym przypadku – umiarkowany spadek ceny do dolnego poziomu nie niższego niż 36 000 USD.

Jakie są szanse? Cointelegraph przygląda się pięciu rzeczom, które mogą wpłynąć na rynki w nadchodzącym tygodniu.

D-Day na rachunek za infrastrukturę Bitcoin

Narracja makro przenosi się w tym tygodniu z Chin do Stanów Zjednoczonych. Ponieważ prawodawcy decydują o losie tak zwanego „ustawy o infrastrukturze”.

HR3684 , świeżo po zatwierdzeniu przez Senat, powinno zobaczyć ostateczne głosowanie w poniedziałek — pomimo plotek, że może się ono jeszcze opóźnić.

Projekt ustawy zawiera kontrowersyjny opis „brokera”, który może mieć daleko idące konsekwencje dla amerykańskich firm kryptograficznych. Wciąż trwają starania, aby zmienić język. Z takimi postaciami jak senator z Wyoming Cynthia Lummis i adwokat Caitlin Long na czele.

Obecny tekst opisuje brokera jako „każdą osobę, która (odpłatnie) jest odpowiedzialna za regularne świadczenie wszelkich usług dokonujących transferu zasobów cyfrowych w imieniu innej osoby”

W sumie na 27 września projekt otrzymał 539 poprawek.

Chociaż potencjalnie jest cierniem w boku lokalnego przemysłu kryptograficznego, HR3684 prawdopodobnie ma niewielkie znaczenie dla doświadczonych hodlerów Bitcoin.

Niemniej jednak, po ostatniej klęsce zakazu w Chinach , sentyment rynkowy jest wrażliwy na historie o „FUD” z dowolnego kwartału.

„Bitcoin jest ponadpartyjny. Aktywa cyfrowe są apolityczne” – podsumował senator Lummis na Twitterze przed dniem głosowania.

Oczekiwany „zielony tydzień” na rynkach kryptowalut Bitcoin

Jest to znana opowieść o akcji ceny spot BTC w ten poniedziałek, gdy BTC/USD powraca do 44 400 USD.

To zwiastuje początek poziomu oporu, który ostatecznie wywołał odrzucenie w zeszłym tygodniu po tym, jak para na krótko przekroczyła 45 000 $.

Jak dotąd ta próba wybuchu nie różniła się zbytnio od 44 000 dolarów, które nie zostały utrzymane w momencie publikacji.

Niemniej jednak, w porównaniu z prognozami powrotu do średniej kwoty 30 000 USD, która nastąpi dopiero w niedzielę, najnowsze postępy są odświeżające.

„Oczekuję zielonego tygodnia dla Bitcoina” – podsumował w niedzielę pod koniec niedzieli współpracownik Cointelegraph, Michaël van de Poppe .

 1-tygodniowy wykres świecowy BTC/USD (Bitstamp). Źródło: TradingView

Cotygodniowe zamknięcie, będące źródłem kontrowersji w ostatnich dniach, nie zawiodło, osiągając 43.144 USD — powyżej minimalnych punktów odcięcia, które podkreślali niektórzy inwestorzy.

Trader i analityk Rekt Capital zażądał ceny zamknięcia w wysokości 43 600 USD, co nie zrealizowało się na czas, ale pojawiło się kilka godzin później.

„BTC nadal jest otoczony przez 111-dniowe wsparcie Pi Cycle MA i ten natychmiastowy czerwony obszar oporu” – dodał w dalszych komentarzach .„Ta kompresja cen rzeczywiście tworzy tutaj wyraźną strukturę rynkową, być może trójkąt wstępujący na wczesnym etapie”.

Scenariusz BTC/USD. Źródło: Rekt Capital/Twitter

Lightning Network na szczycie fundamentalnego wzrostu Bitcoin

To wszystko jest uśmiechem dla podstaw sieci Bitcoin przez kolejny tydzień z rzędu, ponieważ szacunki wymagają szóstego z rzędu wzrostu trudności.

Po piątym wzroście z rzędu w zeszłym tygodniu — co jest rzadkim wyczynem samym w sobie — dane sugerują, że za osiem dni Bitcoin przypieczętuje dalszą korektę trudności w górę. To byłoby jego pierwsze sześć prostych wzrostów od siódmej połowy 2019 roku.

To nie tylko trudność — wskaźnik haszowania wynosi obecnie około 145 eksahashów na sekundę (EH/s) i tylko 23 EH/s dzieli go od wszechczasowych maksimów.

Statystyki są świadectwem skazania górników, a także skali ich powrotu po masowym exodusie z Chin zaledwie cztery miesiące temu.

Po stronie konsumenta historia jest nie mniej imponująca. Lightning Network, świeżo po sukcesie adopcji w Salwadorze , zbliża się do pojemności 3000 BTC. Od początku 2021 r. ta pojemność prawie się potroiła.

„Przepustowość publicznej sieci Lightning Network właśnie przekroczyła 2900 BTC. W ciągu ostatnich 10 dni dodano ponad 400 BTC” – skomentował inwestor Kevin Rooke wraz z towarzyszącym wykresem.„Znajdź mi lepiej wyglądający wykres, poczekam…”

Pojemność Bitcoin Lightning Network a wykres BTC/USD. Źródło: LookIntoBitcoin

Lightning stanowi tak zwany protokół „Layer 2”, rozliczając transakcje BTC poza łańcuchem natychmiast i za prawie zerowe koszty.

W zeszłym tygodniu Twitter stał się pierwszym głównym partnerem bramki płatniczej Strike, który zaimplementował napiwki Lightning Network.

Czujesz strach?

Inwestorzy na rynku kryptowalut masowo mają zimne stopy — a wskaźnik nastrojów Crypto Fear & Greed Index pokazuje, jak bardzo są nerwowi.

Pod koniec zeszłego tygodnia Indeks, który uwzględnia koszyk czynników do określenia nastrojów, spadł do najniższych poziomów od połowy lipca – zanim BTC/USD rozpoczął bieg do 53 000 USD.

Tym razem jednak jest to 40 000 $, a nie 30 000 $, na których w grze skupia się cena. 

Od poniedziałku indeks jest nieco wyższy i wynosi 27/100 – nadal mocno w strefie „strachu”.

Wykres Crypto Fear & Greed Index. Źródło: Alternative.me

W kręgach instytucjonalnych ujemne stopy finansowania  służą w międzyczasie dostarczaniu ostrożnego optymizmu co do potencjału trwałego wzrostu.

Jak często zauważają analitycy, właśnie wtedy, gdy wszyscy skłaniają się do niedźwiedzia, jest to idealny moment na długie BTC i potykanie się większości spekulantów.

„Nigdy się nie poddawaj… Bitcoin”

Te słowa i inne fragmenty piosenki o tym samym tytule, autorstwa angielskiego piosenkarza Ricka Astleya z 1987 roku, stały się memem dla Bitcoinerów.

Opisują sposób myślenia – i nawyki inwestycyjne – hodlerów, którzy nigdy nie sprzedają swoich BTC, bez względu na okoliczności.

Przetrwanie każdej burzy jest siłą napędową wśród długoletnich uczestników rynku, ale w tej chwili inwestor „Rick Astley” może nawet wskazywać drogę do nowych rekordów wszech czasów.

Fazy ​​inwestycji Bitcoin „Rick Astley” a wykres BTC/USD. Źródło: Willy Woo/Twitter

Jak zauważył analityk Willy Woo, ci Rick Astleys trzymali się długo i ciężko , a historycznie, dobre czasy teraz nadejdą .

„Bitcoin wszedł w fazę Never Gonna Give You Up cyklu Astleya”, argumentował obok zabawnego wykresu porównującego nawyki zakupowe Ricka Astleya do akcji cenowej BTC.

Efekty mogą jednak nadejść szybciej, niż wielu sobie wyobraża. W obliczu nagłego wzrostu o 2000 USD w niedzielę Van de Poppe nazwał czas na „imprezę” w bitcoinach i altcoinach.

Mówiąc szerzej, silne ręce przejęły kontrolę nad rosnącym segmentem podaży BTC, podał Cointelegraph , a liczba ta osiągnęła w tym miesiącu najwyższą wartość od października 2020 r.

Źródło: www.cointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *