US SEC zawiesza handel papierami wartościowymi z siedzibą w Nevadzie w sprawie fałszywych roszczeń kryptograficznych Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

US SEC zawiesza handel papierami wartościowymi z siedzibą w Nevadzie w sprawie fałszywych roszczeń kryptograficznych

Aktualności Bitcoin Blockchain SEC Ze świata

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ( SEC ) zawiesiła obrót papierami wartościowymi w firmie z siedzibą w Nevadzie za złożenie fałszywych oświadczeń, że transakcje na transakcjach kryptowalutowych zostały zatwierdzone przez SEC, zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym 22 października.

Zgodnie z zamówieniem SEC, w sierpniu 2018 r. American Retail Group, Inc., znany jako Simex Inc., opublikował dwa komunikaty prasowe stwierdzające, że firma nawiązała współpracę z depozytariuszem wykwalifikowanym w SEC.

Współpraca ta rzekomo pozwoliłaby firmie na przeprowadzanie transakcji kryptograficznych, które byłyby „zgodne z przepisami SEC”. American Retail Group oświadczyła również w wydaniach, że prowadzi oficjalny program „oficjalnie zarejestrowany zgodnie z wymogami SEC”.

W odpowiedzi na oświadczenia spółki Robert A. Cohen, szef jednostki Cybernetycznej Departamentu Egzekwowania Prawa, powiedział, że „SEC nie wspiera ani nie kwalifikuje depozytariuszy do krypto-waluty , a inwestorzy powinni zachować czujność, rozważając inwestycję w ofertę pierwszej monety ( ICO ). „

SEC zauważył, że zgodnie z federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, regulator może zawiesić obrót papierami wartościowymi na 10 dni, a także zakazać maklerowi, by zachęcał inwestorów do zakupu i sprzedaży akcji do czasu spełnienia pewnych wymogów.

11 października SEC wydał ostrzeżenie inwestora ostrzegające inwestorów przed ostrożnością wobec oszustów, którzy mogą wykorzystywać fałszywe oświadczenia dotyczące organów regulacyjnych, aby skłonić ich do kupowania zasobów cyfrowych i sztucznego podnoszenia ich wartości.

„Federalne agencje rządowe , w tym SEC i CFTC [Commodity Futures Trading Commission], nie popierają ani nie sponsorują żadnych papierów wartościowych, emitentów, produktów, usług, profesjonalnych referencji, firm lub osób fizycznych” – brzmi ostrzeżenie.

Wcześniej w tym miesiącu komisarz ds. Papierów wartościowych w Dakocie Północnej Karen Tyler wydała rozkazy zaniechania i odrzucenia trzech firm, które rzekomo oferowały niezarejestrowane i nieuczciwe papiery wartościowe w formie wstępnych ofert monetarnych ( ICO ). Jedna z rzekomych firm, Advertiza Holdings (Pty) Ltd., niesłusznie twierdziła, że ​​jest zarejestrowana w SEC i nie była również zarejestrowana do sprzedaży papierów wartościowych w Północnej Dakocie.

Źródło: www.cointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *