Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

Z pomocą jednego rynku NFT pacjenci mogą bezpiecznie udostępniać dane swoim dostawcom

Aktualności Bitcoin Blockchain Kryptowaluty Ze świata

Aby zapewnić lepszą opiekę medyczną, rozwiązaniem zapewniającym bezpieczne, anonimowe dane może być przepustka do korzystania z danych pacjenta.

Prawidłowo wykorzystywane dane dotyczące opieki zdrowotnej mogą ratować życie i poprawiać jakość życia. Niestety, obecny proces uzyskiwania dostępu do danych dotyczących opieki zdrowotnej może być trudny, ponieważ wielu uczestników nie chce się do tego zastosować. Jest to również drogie dla mniejszych organizacji. W rezultacie dostarczanie leków zmieniających życie jest możliwe tylko w przypadku większych organizacji, chociaż zebranie wymaganych danych wymaga czasu. W sytuacjach, w których liczy się czas, może to kosztować ludzi ich życie. W rezultacie firmy i rządy na całym świecie aktywnie poszukują lepszych sposobów gromadzenia danych medycznych do badań.

Z drugiej strony stowarzyszenia medyczne muszą ostrożnie wykorzystywać dane. Wielu pacjentów boi się ujawnić swoje informacje medyczne, aby nie były one udostępniane poza ich lekarzem i szpitalem. Niektórzy pacjenci przyznali się do ukrywania informacji od swoich dostawców z powodu obaw o ich bezpieczeństwo. Kiedy tak się dzieje, organizacje medyczne ryzykują utratę danych, które mogą im pomóc w opracowaniu nowych metod leczenia dla osób w stanie krytycznym, tym samym dodatkowo zapobiegając postępowi medycyny.

Aimedis , dostawca e-zdrowia, ma na celu rozwiązanie tych problemów, wypuszczając coś, co jest uważane za pierwszy na świecie rynek niewymiennych tokenów medycznych i naukowych ( NFT ). Wprowadzenie znormalizowanego procesu umożliwi profesjonalnym użytkownikom dostarczanie zanonimizowanych danych dotyczących opieki zdrowotnej w łańcuchu bloków. Instytucje, badacze i powiązane firmy mogą następnie zapłacić za dostęp do tych danych na potrzeby prób online.

Według ich zespołu rynek NFT, znany również jako Aimedis DataXChange, może „uprościć i ujednolicić strukturę, ochronę i monetyzację danych naukowych i medycznych”. Ten rynek ma być „częścią przyszłego rynku danych, [gdzie] firmy i instytucje mają dostęp do wielomiliardowego rynku”.

Ochrona danych pacjenta

W praktyce pacjenci z dowolnego miejsca mogą dobrowolnie udostępniać swoje dane za pośrednictwem akredytowanych świadczeniodawców opieki zdrowotnej jako niezamienny token lub NFT. Ze względu na zdecentralizowany charakter blockchain pacjenci częściej udostępniają swoje dane anonimowo, wiedząc, że są one zabezpieczone silnym szyfrowaniem. Pacjenci otrzymają Token Aimedis (AIMX) w zamian za swoje anonimowe dane i mogą również kwalifikować się do zniżek na inne usługi oferowane przez platformę e-zdrowia. Uczestnicy są również nagradzani za pośrednictwem ekosystemu, który zawiera różne formy treści i inne korzyści tylko dla członków.

Dzięki większemu bezpieczeństwu firmy uzyskują dostęp do obszerniejszej bazy danych, którą mogą następnie wykorzystać do leczenia innych osób, które doświadczają podobnych problemów zdrowotnych za pomocą leków, terapii lub szczepionek, skutecznie demokratyzując badania. Firmy, które potrzebują tych danych, mogą łatwo uzyskać do nich dostęp; ich praca może ulepszyć ich produkty. Wszelkie uzyskane przychody można teraz przewidzieć i określić w ramach tego nowego standardu danych medycznych. Dlatego firmy, które w przeciwnym razie nie byłyby w stanie dotrzeć do tych danych, mogą współpracować z innymi organizacjami w celu zakupu niezbędnych danych.WIĘCEJ INFORMACJI OD AIMEDIS TUTAJ

Aby umożliwić ten model, a także inne funkcje e-zdrowia, Aimedis wykorzystuje system multi-blockchain, który wdraża zdecentralizowany, niepubliczny blockchain do zapisywania identyfikatorów transakcji, szczepień i przepustek dawców narządów. Tokeny są obsługiwane w publicznym łańcuchu bloków, podczas gdy tokeny niewymienialne istnieją w łańcuchu publicznym lub prywatnym, w zależności od poziomu szyfrowania. 

Każdy z unikalnych NFT będzie generował dane uporządkowane w starannie posortowane zestawy, aby umożliwić łatwe śledzenie na blockchainie. Korzystanie z technologii blockchain zapewni również prowadzenie przejrzystego rejestru wszystkich transakcji.

Aimedis współpracuje obecnie z TDe.fi, wirtualnym akceleratorem zdecentralizowanych finansów (DeFi) i platformą konsultingową NonceVC. Jednak zespół dzieli również inne ważne partnerstwo na swoim rynku NFT, które zostanie wkrótce ogłoszone.

Ciągłe postępy

Rynek NFT to tylko jedna z dróg, które bada Aimedis. Firma dąży również do przeprojektowania szpitalnego i praktycznego systemu informacyjnego za pomocą oprogramowania jako usługi (SaaS) i stale rozwija swoją uniwersalną platformę do danych dotyczących zdrowia, konsultacji wideo z lekarzami i nie tylko.

Platforma e-zdrowia odnotowuje stały wzrost, ponieważ rozszerza się na kolejne kraje, nawet dzieląc swój cel, jakim jest dotarcie do 1 miliona użytkowników pod koniec 2021 r.

IDO Aimedis zostanie uruchomione 19 października, a przedsprzedaż i wyprzedaż nasion jest już otwarta.

Zastrzeżenie. infocoinpolska.pl nie popiera żadnych treści ani produktów na tej stronie. Chociaż naszym celem jest dostarczenie wszystkich ważnych informacji, które możemy uzyskać. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z firmą i ponosić pełną odpowiedzialność za swoje decyzje. A ten artykuł nie może być uważany za poradę inwestycyjną.
Źródło: www.cointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *