Kryptowaluta Illegal w Indiach mówi szef organizacji handlu

Kryptowaluta Illegal w Indiach mówi szef organizacji handlu

Aktualności Bitcoin Blockchain Giełdy Ze świata

Szef indyjskiej organizacji non-profit oświadczył, że jest „nielegalna” i nalegała, aby firmy przestrzegały prawa, codzienne doniesienia prasowe hinduskie w czwartek, 25 października.

Debjani Ghosh, prezes Krajowego Stowarzyszenia Firm Oprogramowania i Usług (NASSCOM), był cytowany przez hinduskie powiedzenie, że kryptowaluty są nielegalne z punktu widzenia NASSCOM. NASSCOM to organizacja non-profit zrzeszająca ponad 2000 firm zrzeszonych w indyjskim sektorze IT i outsourcingu procesów biznesowych.

„To prawo kraju, a więc musimy z nim pracować” – twierdził Ghosh o „nielegalnym” kryptowalutach. Dodała: „Jeśli się nie zgodzimy, musimy wrócić do rządu i mówić o tym, dlaczego kryptowaluty nie są poprawne”. Ghosh zauważył jednak, że „nielegalny” status krypto jest wynikiem nie wywiązywania się rządu z innowacją:

„Geneza tego problemu polega jednak na tym, że polityka nie nadążała za szybkimi zmianami technologicznymi. Nacisk NASSCOM będzie polegał na tym, aby powiedzieć, w jaki sposób synergii rozwoju technologicznego i tworzenia polityki. Myślę, że to będzie nasz cel. „

Kryptowaluta jest obecnie legalna w Indiach, ale w lipcu Reserve Bank of India (RBI) zakazał bankom tego kraju obsługi przedsiębiorstw prowadzących wymianę lub przetwarzanie zasobów cyfrowych. W tym czasie RBI wskazała zagrożenia dla stabilności finansowej i bezpieczeństwa inwestorów jako główne przyczyny zakazu.

Po stłumieniu komentarzy, komentatorzy szybko zauważyli, że podczas gdy działania bankowe w związku z działalnością krypto-biznesową zostały zawieszone, nie było to w ogóle zakazem kryptografii w Indiach. Krajowy sąd najwyższy nadal przestrzega zakazu, nawet po wysłuchaniu wielu petycji.

Od lipca zakaz miał poważne konsekwencje dla branży. Zwłaszcza giełdy musiały stawić czoła trudnym warunkom, dzięki głównym operacjom zatrzymania Zebpay i przeniesieniu się do przyjaznej kryptografii Malty .

Komentarze Ghosha pojawiły się po tym, jak policja zlikwidowała w tym tygodniu projekt z giełdy kryptowalutowej Unocoin , aresztując współzałożycieli po zainstalowaniu bankomatu Bitcoin w centrum handlowym Bangalore.

Różne media podały autorytety, które podobno tłumaczyły, że bankomat „nie uzyskał zgody od rządu stanowego i prowadzi krypto-walutę poza zakresem prawa.” Według urzędnika policji cytowanego przez „Times of India”, bank centralny uważa krypto walutę za „nielegalną”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *