SEC publikuje Memorandum ze spotkania na SolidX, VanEck BTC ETF Proposal Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

SEC publikuje Memorandum ze spotkania na SolidX, VanEck BTC ETF Proposal

Aktualności Bitcoin Blockchain Giełdy SEC Ze świata

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ( SEC ) opublikowała memorandum datowane na 9 października ze spotkania dotyczącego oferty Bitcoin ( BTC ) na giełdowym funduszu inwestycyjnym (ETF) od VanEck i SolidX.

Jak stwierdzono w memorandum, VanEck jest nowojorskim przedsiębiorstwem inwestycyjnym zarządzającym aktywami o wartości 46 miliardów USD, a SolidX jest dostawcą oprogramowania i usług finansowych typu blockchain.

Zgodnie z dokumentem, 9 października komisarz Elad L. Roisman i jego doradcy Dean Conway, Matthew Estabrook i Christina Thomas spotkali się z przedstawicielami SolidX, VanEck i Chicago Board Options Exchange ( CBOE ).

Memorandum przedstawia podsumowanie historii wnioskodawców z regulatorem. SolidX złożył wniosek o ETF Bitcoin, który ma być notowany na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE) już w marcu 2016 r., Ale jego wniosek został odrzucony przez SEC w marcu 2017 r.

W czerwcu 2018 r. VanEck dołączył do SolidX, by ubiegać się o fizycznie wspieraną fundację ETF Bitcoin, która ma być notowana na giełdzie BZX Equities Exchange CBOE, decyzji SEC, która wciąż jest w toku, ponieważ została przesunięta w sierpniu .

Proponowana wycena każdej akcji fizycznie wspieranego ETF Bitcoin wynosi około 200 000 $ (25 bitcoinów na akcję), w bezpośredniej ofercie koncentrującej się na inwestorach instytucjonalnych, a nie detalicznych.

Argumenty stron przedstawione w memorandum wyczerpująco odnoszą się do przyczyn, które organ nadzoru podał w swojej dezaprobacie w związku z poprzednią aplikacją ETF SolidX w 2017 r .: postrzeganie braku zgodności z sekcją 6 (b) (5) ustawy o giełdzie papierów wartościowych, która koncentruje się na „zapobiegać nieuczciwym i manipulacyjnym działaniom i praktykom”.

W tamtym czasie SEC oświadczyła, że ​​historycznie produkty giełdowe oparte na toważywie powierniczym (ETP) zostały zatwierdzone w kontekście „ugruntowanych, znaczących, regulowanych rynków futures”.

Memorandum sprzeciwia się temu, stwierdzając, że obecnie istnieje wiele „rynkowych” rynków instrumentów pochodnych opartych na kontraktach terminowych i giełdach ( CFTC ) na bitcoiny, w szczególności na giełdach amerykańskich CBOE i CME.

Jak informowaliśmy w sierpniu, SEC odrzuciła dziewięć wniosków o wystawienie listy i wymianę różnych ETF Bitcoin od trzech różnych wnioskodawców, częściowo powołując się na podobne obawy dotyczące braku regulowanych rynków instrumentów pochodnych o wystarczająco „znaczącej” wielkości.

Przedstawiciele VanEck, SolidX i CBOE argumentowali przeciwko temu ostatniemu punktowi w swoim memorandum, stwierdzając:

„Jako emitenci obawiamy się, że pracownicy SEC stworzyli ruchomy cel w użyciu słowa” znaczący „. Personel nigdy nie dostarczył wskazówek co do tego, co „znaczące” oznacza, umożliwiając im przesuwanie celu na czas nieokreślony. „

Źródło: www.cointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *