Warren Buffett's Holding inwestuje 600 mln USD w firmy Fintech skoncentrowane na rynkach wschodzących

Warren Buffett’s Holding inwestuje 600 mln USD w firmy Fintech skoncentrowane na rynkach wschodzących bitcoin

Aktualności Bitcoin Blockchain Ze świata

Wielonarodowy konglomerat holdingowy Berkshire Hathaway – zrzeszony krytyk krypto-krytyk Warren Buffett jako prezes i prezes zarządu – zainwestował około 600 milionów dolarów w dwie firmy płatnicze fintech koncentrujące się na rynkach wschodzących bitcoin – poinformował dziennik Wall Street Journal (WSJ) 29 października.

Obie inwestycje zostały zainicjowane przez jednego z dwóch menedżerów portfela Berkshire, Todd Combs. W sierpniu Berkshire ma kupić około 300 milionów dolarów udziałów w macierzystej spółce Paytm, największej indyjskiej usłudze płatności mobilnych.

Druga inwestycja została zrealizowana właśnie w tym tygodniu, poprzez zakup udziałów w pierwszej ofercie publicznej (IPO) dla brazylijskiego procesora płatności StoneCo, czwartego pod względem wielkości rynku w kraju.

WSJ podkreśla, że ​​obie decyzje stanowią coś w rodzaju odejścia dla Berkshire, który ma wartość 711 932 miliardów dolarów zarządzanych aktywów od 2018 r. I jest najlepiej znany ze swoich inwestycji w firmy typu „blue chip”, takie jak Coca-Cola i przejęcia przedsiębiorstw użyteczności publicznej oraz firmy ubezpieczeniowe.

Buffett w przeszłości powiedział, że inwestycje technologiczne wykraczają poza jego obszar specjalizacji, zauważa WSJ.

Ta technika nie znajduje się w „kręgu kompetencji” Buffetta, który został potwierdzony na wiosnę przez profesora Chameta Palihapitiya, profesora Buffeta, który zajął się jego ikoną, za swoją zjadliwą postawę anty-krypto.

Combs, wraz z drugim menedżerem portfela Berkshire Tedem Weschlerem, są jednak uważane za „poszerzające sieć” konglomeratu: jednak, jak podkreśla WSJ, zarówno Stone, jak i Paytm są uznawane za firmy o ugruntowanej pozycji, które dominują na swoich rynkach lokalnych i działają w ściśle regulowane branże.

WSJ twierdzi, że poparcie Berkshire jest oznaką „dojrzałości” sektora fintech, który w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2018 r. Zebrał prawie 35 miliardów dolarów kapitału venture.

Posunięcie Berkshire, aby umieścić główny kapitał w dwóch firmach fintech, które celują na rynki wschodzące, niespokojnie z pozycją wokalną Buffetta, który stał się znany w kręgach fintechowych i kryptograficznych, zarzucając Bitcoinowi ( BTC ), że jest „kwadratem szczurzej trucizny”. powtarzające się stwierdzenia, że ​​Bitcoin nie jest ani walutą , ani sposobem inwestowania . W październiku 2017 roku Buffet przewidział, że Bitcoin wszedł na „terytorium bąbelków” i został ustawiony na „implodować”.

Indie dostrzegły gwałtowny popyt na kryptowaluty w okresie zawirowań gospodarczych, które nastąpiły po śmiałej – i wciąż bardzo kontrowersyjnej – polityce premiera pod koniec 2016 r. Popularność Crypto trwała do 2017 r., Wywołując kontrowersyjne represje anty-krypto z centralnego banku kraju (RBI ) w kwietniu, co wywołało petycje zarówno publiczne, jak i branżowe .

Ponieważ ostateczny werdykt w sprawie zakazu RBI nadal jest wielokrotnie zawieszany , sądownictwo rzuciło teraz piłkę z powrotem w sądzie wykonawczym, wyznaczając rządowi termin na wyjaśnienie i ostatecznie umocnienie oficjalnego stanowiska w sprawie krypto do połowy listopada.

W tym miesiącu, w Brazylii , największy makler w kraju ujawnił, że uruchomi giełdę Bitcoin i Ethereum ( ETH ), mówiąc, że została ona zepchnięta do krypto- biznesu dzięki popularności klasy aktywów wśród inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *