Zdjęcie z: www.cointelegraph.com

Europa staje się największą gospodarką kryptograficzną z ponad 1 tys. USD w transakcjach — Chainalysis

Aktualności Blockchain Defi Giełdy Kryptowaluty Ze świata

DeFi stało się głównym katalizatorem europejskiej gospodarki kryptograficznej. Duże instytucje również znacząco zwiększyły swój udział w transakcjach.

Region Europy Środkowej, Północnej i Zachodniej (CNWE) stał się najbardziej aktywnym blokiem kryptowalut na świecie, który w ciągu ostatniego roku otrzymał aktywa cyfrowe o wartości ponad 1 biliona dolarów, jak wynika z nowych badań przeprowadzonych przez firmę Chainalysis, zajmującą się analizą blockchain. 

Raport, który został opublikowany we wtorek, wykazał, że region CNWE odpowiadał za 25% globalnej aktywności kryptowalut w okresie od lipca 2020 r. do czerwca 2021 r. Region odnotował gwałtowny wzrost wolumenu transakcji we wszystkich podkategoriach kryptowalut, zwłaszcza w zdecentralizowanych finansach .

Chainalysis opisuje transakcje kryptograficzne jako wszystko, co obejmuje handel, inwestycje i transakcje biznesowe.

Europa stała się również kolebką inwestycji instytucjonalnych, a wartość transakcji w tej kategorii wzrosła do 46,3 miliarda dolarów w czerwcu 2021 r. w porównaniu z zaledwie 1,4 miliarda dolarów w lipcu 2020 r. Być może zaskakujące jest to, że Wielka Brytania jest największą pojedynczą gospodarką kryptograficzną w regionie z 170 miliardami dolarów wartość transakcji. Prawie połowa, czyli 49% wartości, została wysłana za pośrednictwem protokołów DeFi.

„Wzrost Wielkiej Brytanii napędzany jest głównie rosnącymi inwestycjami instytucjonalnymi, opartymi na dużych transferach, które napędzają większość jej transakcji” – powiedział Cointelegraph starszy menedżer ds. marketingu treści w Chainalysis, Henry Updegrave. 

Świecki rynek byka dla Bitcoina ( BTC ), rozwój konkurencyjnych platform inteligentnych kontraktów i nadejście zdecentralizowanego finansowania przyczyniły się do ogromnego wzrostu kryptowalut w okresie badania. Nic dziwnego, że aktywność CNWE na rynku kryptograficznym osiągnęła szczyt w maju 2021 r., w okresie hossy, która została usunięta o miesiąc, gdy Bitcoin osiągnął 64 000 USD .

Dane Chainalysis potwierdzają rosnący materiał dowodowy pokazujący, że duzi inwestorzy instytucjonalni stali się siłą napędową kryptowalut. Zarządzający majątkiem, biura rodzinne i inni gracze instytucjonalni wpompowali miliardy dolarów w produkty inwestycyjne Bitcoin i Ether ( ETH ) oferowane przez Grayscale, CoinShares, 21Shares i inne.

Poza zaawansowanymi gospodarkami Europy badania Chainalysis udokumentowały rosnące wykorzystanie kryptowalut na rynkach wschodzących. Chainalylsis 2021 Globalny Wskaźnik Crypto Przyjęcie nazwie Wietnam, Indie i Pakistan jako wiodących krajów do przyjęcia na podstawie wartości na łańcuchu otrzymanych transakcji detalicznych i peer-to-peer wymiany handlowej objętości.

Źródło: www.cointelegraph.com

4 thoughts on “Europa staje się największą gospodarką kryptograficzną z ponad 1 tys. USD w transakcjach — Chainalysis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *